Tokat’tan Mehmetçiğe 1 ton 600 kilo bal

Tokat'tan Mehmetçiğe 1 ton 600 kilo bal

Tokat Arı Yetiştiricileri Birliği, Fırat’ın Doğusunda Barış Pınarı Harekatı’na katılan ve bölgede güvenliği sağlamak için bulunan Türk askerlerine 8 günde 1 ton 600 kilo bal topladı. Bölgeye gönderilmek üzere yola çıkan ballar Mehmetçiğe hem şifa hem moral olacak

26 Ekim 2019 - 10:59 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 19:49

Tokat Arı Yetiştiricileri Birliği, Fırat’ın Doğusunda Barış Pınarı Harekatına katılan ve bölgede güvenliği sağlamak için bulunan Türk askerlerine 8 günde 1 ton 600 kilo bal topladı. Toplanan ballar Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere Arı Yetiştiricileri Birliğinde düzenlenen törenle Tokat İl Jandarma Komutanlığına teslim edildi. Araca yüklenen bal Mehmetçiğe hem şifa hem moral olacak. AY Yıldız şeklinde dizilen ballar törenle teslim edildi.

Bal teslim töreninde konuşan Tokat Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, “9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı Harekatı için üyelerimizden aldığımız talep doğrultusunda bal kampanyası düzenledik. 10 Ekim sabahı Jandarma Alay Komutanımız Sayın Kıdemli Albay Murat Kınay bey ile görüşmemizde bal toplamak istediğimizi söyledik. Sağolsun onlarda olumlu görüş bildirdiler. Yaklaşık 8 günde üyelerimiz tarafından 1 ton 600 kilo bal toplandı. Bu balları Fırat’ın doğusunda görev yapmakta olan Mehmetçiklerimize teslim etmek üzere Jandarma Komutan Yardımcımız Birol Çavuşoğlu’na teslim etmekten şeref duyuyoruz. Onların yanında olduğumuzu, onlara minnettar olduğumuzu bildiriyoruz. Askerlerimize bu balın güç ve moral vermesini temenni ediyoruz. ” dedi.

Tokat İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Bakım Albay Birol Çavuşoğlu ise “Arkamızda bu kadar duyarlı bir millet olduktan sonra her işin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bütün milletimize, sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.   

Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Vekili Halil İbrahim Sever  “Birlik başkanı ve yönetim kurulu üyelerimizin, arı yetiştiricilerimizin göstermiş olduğu duyarlılıktan ötürü kutluyor tüm milletimize teşekkür ediyorum. Allah askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. İnşallah üzerlerine düşen görevleri yapıp en kısa sürede ülkelerine döneceklerdir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x