Tokat Tanıtım Filmi’ne Jüri Özel Ödülü

Tokat Tanıtım Filmi'ne Jüri Özel Ödülü

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali’nde Jüri Özel Ödülü alan ‘Tokat Tanıtım Filmi’ Kapadokya’da gerçekleşen ödül törenine katılamayan Tokat Belediye başkanı Eyüp Eroğlu’na takdim edildi

24 Eylül 2020 - 13:38 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 18:28

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Nevşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Kapadokya'da gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nde ‘Tokat Tanıtım Filmi’ jüri özel ödülü aldı. Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi işbirliğinde hazırlanan ‘Tokat Tanıtım Filmi’ jüri özel ödülü ödül törenine katılamayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na ödül takdimi yapıldı. Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ile Tokat Kent Konseyi Turizm ve Tanıtım Çalışma Grubu Başkanı Süleyman Üzümcü, Başkan Eroğlu’nu makamında ziyaret ederek ödülü takdim etti. Başkan Eroğlu, ödülün alınmasında emeği olanlara teşekkür etti.

Tokat’a güzellikler kazandırmaya, her platformda tanıtmaya ve şehrin güzelliklerini ortaya komaya gayret ettiklerini söyleyen Tokat Belediye başkanı Eyüp Eroğlu, “Bu anlamda da çalışmalarımıza ara vermeden de sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde güzel bir başarıya Tokat olarak imza attık ve şehrimize bir ödül getirdik. Bu anlamıyla da şehrimiz sadece Türkiye de değil, uluslararası platformlarda da tanıtılan, adından söz ettiren ve ortaya koyulan eserle birlikte bir ödül kazanan şehir olma noktasında yine kendini ön plana çıkartmış bulunmaktadır. Bu noktada bu ödülün alınmasında büyük emeği olan bu işin yapılmasında büyük katkı sağlayan hem fikir babası olan hem de bu işleri yapan Kent Konseyi’ne özellikle teşekkür ediyorum. Bizim kazanmış olduğumuz ödül Turizm Filmleri Festivali bünyesindeki jüri Özal ödülüne layık olmamız. Biz bu ödülü alırken 7 dakikalık güzel bir film ortaya çıkarttık. Bu ödül törenine 45 ülkeden 350’ye yakın film katıldı. Sadece Türkiye’de yapılan bir festivalde değil. Daha önceden başka ülkelerde de yapılmış en son Nevşehir Kapadokya da yapıldı. Sadece Türkiye’ye özgüde bir yarışma değildi. Böylesi uluslararası bir yarışmada Tokat’ımızın bu güzel eserini yapılan güzel çalışmanın takdire şayan olması ve ödüllendirilmesi de bizleri mutlu etti” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YIKIM BAŞLADI
YIKIM BAŞLADI
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi
Gökçeli Barajı'nda sona gelindi