google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TOKAT TEKNOPARK’TAN ANADOLU’YA AÇILDI

TOKAT TEKNOPARK'TAN ANADOLU'YA AÇILDI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Kocaman, Tokat Teknopark bünyesinde yaptığı AR-GE ve İnovasyon çalışmalarını Anadolu’ya taşıdı. Kocaman, Anadolu’nun ilk bilinen ismi olan Anatolikon adıyla Konya’da faaliyet gösteren kadın kooperatifine e-ticaret sitesi kurdu.

07 Nisan 2021 - 15:41 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 10:11

Tokat’ta Teknopark A.Ş.’de yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Kocaman, Anadolu’nun ilk ismi olan Anatolikon adını Konya’da hayata geçirdiği e-ticaret projesinde kullandı. Konya’nın Çumra ilçesinde kurulu bulunan kadın girişim ve üretim kooperatifinin, Mevlana Kalkınma Ajansının da destekleriyle dijitalleşmesine yönelik olarak yürütülen proje kapsamında www.anatolikon.com adıyla e-ticaret sitesi kuruldu. Bu e-ticaret sitesinin kurulum ve danışmanlığı ise Tokat Teknopark çatısı altında faaliyet gösteren TOGÜ Öğretim Görevlisi Mehmet Kocaman tarafından yapıldı.

 

HEDEF: TOKAT’TAN TÜM ANADOLU’YA

Kocaman yaptığı açıklamada: “Anatolikon, Merkezi Emirdağ yakınlarındaki eski Amorium kenti idi. İlk defa 669'da ismi geçmektedir. Orta Anadolu'da eski Oriens eyaletini kapsamaktaydı. Bizans İmparatorluğu döneminde Orta Anadolu'nun bir kısmı, imparatorluğun merkezinin doğuda olmasından kaynaklanan doğu askeri idari birimi ya da Anatolikon Theması olarak adlandırılmaktaydı. Anatolikon Theması Afyon, Isparta, Konya, Kayseri ve İçel yörelerini kapsamaktaydı. Osmanlı döneminde ise Anadoli veya Anadolu, merkezi Amasya olan ve Sivas ve Kastamonu'yu kapsayan bir eyaletin adıdır. 19. yüzyılda genel anlamda imparatorluğun Asya kıtasında kalan ve Türklerle meskun olan bölgesini tanımlamak için kullanılmıştır. Anadolu sözcüğünün kökeni olarak kabul edilmektedir. Bizlerde bu isimle Anadolu’nun bakir topraklarında el emeği göz nuru ile ürettiğimiz ürünleri, Konya Sürdürülebilir Doğal ve Adil Yaşamı Destekleyen Kadın Girişim ve Üretim kooperatifi olarak bu isimle satışa sunmaktayız. Kooperatifin, 2020 yılı 6. Dönem teknik destek kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansına yazmış olduğu TR52/20/ TD6/0044 kodlu Kooperatifimiz e-ticaret ile geleceğe hazırlanıyor, dijitalleşiyor projesi kapsamında kurulmuş olan www.anatolikon.com e-ticaret sitemizde kendi üretimimiz olan ballardan, süt ve süt ürünlerine, taze sebze ve meyvelere kadar değişik doğal ürünleri pazarlamayı planlamaktayız. Pazarlama sloganımız doğal olmayan hiçbir ürünü satmamak üzere kurguladık. Kurmuş olduğumuz e-ticaret sitemiz 9 farklı dilde tasarlanmış olup aynı zamanda e-ihracat portalı olarak da hazırlandı. Web ve mobil uyumlu olan e-ticaret sitemizde günümüzün moders e-ticaret sitesi özelliklerinin hepsi kurgulanmış durumdadır. Ayrıca SSL güvenlik sertifikaları, Sanalpos ödeme entegrasyonları,3d security güvenli ödeme sistemleri ,kapıda ödeme seçenekleri gibi tüketicilerin her türlü ödeme durumuna cevap verecek niteliktedir. Sitemizdeki puan ve indirim kodu sistemleri ile de üye olan müşterilerimize sürekli promosyonlar yapmayı planlamaktayız. E-ticaret sitemizin kurulması ve danışmanlık eğitimleri için Mevlana Kalkınma Ajansı Teknik destek programı kapsamında bu çalışmalarımızı desteklemişlerdir. Ajansımıza ve Ajans yöneticilerimize sundukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Tokat’tan başlayan serüvenimizi tüm Anadolu’ya yaymayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZEL HABER / Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ