Tokat üç ülkeden 15 öğrenciyi ağırladı

Tokat üç ülkeden 15 öğrenciyi ağırladı

Erasmus + Iot For New Busıness (2018-1-RO01-KA202-049291) Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıkları projesi Türkiye Buluşması ilimizde Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

12 Ekim 2019 - 11:46

Cumhuriyet MTAL’nin da ortağı olduğu ‘’Internet of Things For New Business (Internet of Everything)’’ adlı Mesleki Eğitimde Stratejik ortaklıklar Erasmus+ K202 projesi kapsamında yurtdışı ortakları 7 gün boyunca Cumhuriyet MTAL’de misafir edildi. Bu kapsamda Romanya, Yunanistan ve İtalya’dan proje ortakları okul öğrencileri ile birlikte proje konusu olan  Her şeyin İnterneti – iş dünyası için dijital çözümler alanında eğitim aldılar. Yurt dışından gelen toplam 15 öğrenci ve 11 öğretmene ek olarak Cumhuriyet MTAL’den de 5 öğrenci ve 2 öğretmenin katılımıyla toplamda 33 birey eğitim aldı ve hem Europass hem de katılım belgeleri verildi. Bu eğitimlerin dışında ayrıca ülkemizi, ilimizi ve kültürümüzü tanıtmak amacıyla çeşitli kültürel faaliyetler ve kültürel geziler düzenlendi.

Düzenlenen kültürel faaliyetler:900 adımda 900 yıl Tokat gezisi, Tokat el baskısı yazma,eşarp yapımı,çömlek yapımı,porselen boyama,paintball,Amasya,Boraboy,Nevşehir,Pazar Ballıca gezileri,Kültürel konser gecesi,okul tanıtımı ve kaynaştırma için team building aktiviteleri,kültürel yemeklerin tanıtımı gibi çok zengin tanıtım faaliyetleri içinde bulunuldu.

Bunun yanında ayrıca mesleki gelişim için her gün 9-12 arasındaki verilen eğitimler dışında, DIMES fabrika ziyareti, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,G.O.P üniversitesi Teknopark ve Teknopark şirketleri ziyaretleri ve uygulamalar ve Mühendislik ve Boğa Bilimleri Fakültesi ziyaretleri gerçekleştirildi.

Projenin bir sonraki ayağı, Mart ayında İtalya’da gerçekleştirilecek.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x