Tokatlı genç Yazar Ayşe Melis Yakarer kitap fuarında

Tokatlı genç Yazar Ayşe Melis Yakarer kitap fuarında

‘Sayfa 257’ adlı kitabını çıkarttığı 2016 yılında dikkatleri üzerine çeken Tokatlı genç yazar Ayşe Melis Yakarer, bir okur olarak sıkı takipçisi olduğu ve şiire başladığında ilk imzalı kitabını aldığı ünlü şair-yazar Kahraman Tazeoğlu ile bu kez aynı fuarda aynı gün imzalı kitabını dağıtmanın haklı gururunu yaşadı

04 Kasım 2017 - 13:10

2016 yılının Mayıs ayında merakla beklenen kitabı Sayfa 257’yi Novada AVM’de bulunan Çizgi Kitapevinde düzenlediği imza günü ile tanıtan Tokatlı genç yazar Ayşe Melis Yakarer, Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşuyor.

Ayşe Melis Yakarer “İlk kitabımı çıkardım. Tokat’ın genç şairleri arasındayım. İkinci kitabımı yazıyorum. Şiir aslında raflarda ölü olarak yer alıyor. Bunu canlandırmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Şiiri diri tutmaya çalışıyorum” dedi.

Tokat’ta ilk kez düzenlenen ve bölgenin en büyük kitap fuarı olmayı hedefleyen dev organizasyon ile ilgili düşüncelerini de aktaran Genç Yazar Yakarer, “Tokat Belediye Başkanımız tarafından hazırlanan çok güzel bir etkinlik. Tokat insanı kitap almaya ve okumaya çok açmış bunu gördüm. Çok kalabalık ve yoğun bir talep var. Sadece kendi adıma değil bir sürü yazar ve şair burada. Güzel isimler geldi. Hepsi adına gurur duyuyorum yaşadığım şehir adına” dedi.

Genç bir yazar olarak imza aldığı yazarları sorduğumuz Ayşe Melis Yakarer, “Tabiî ki oldu. İlk imza aldığım şair-yazar Kahraman Tazeoğlu idi. İlk şiire başladığımda ilk ondan imza almıştım. Şuanda da aynı gün imza günümüz var. Gelirse kendisine kitabımı takdim edeceğim. Çünkü zamanında tanışmıştık. Kitabımı verirsem mutlu olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa karaca
    11 ay önce
    Seninle gurur duyuyoruz sevgili öğrencim başarın daim olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Başkan ‘B’ harfine takıldı
Başkan ‘B’ harfine takıldı
Benzinli eylem iki  muhtarı görevden etti
Benzinli eylem iki muhtarı görevden etti