Tokatlı gönüllüler İtalya yolunda

Tokatlı gönüllüler İtalya yolunda

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen “Adım Adım Avrupa” ve “Adım Adım Avrupa II” isimli projenin gönüllüleri, Avrupa Dayanışma Programı” alt bileşeni kapsamında İtalya’nın Treviso şehrinde gönüllülük faaliyetlerini gerçekleştirecekler.

13 Ocak 2020 - 10:21

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen “Adım Adım Avrupa” ve “Adım Adım Avrupa II” isimli projenin gönüllüleri, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca uygulamaya konan “Erasmus+ Gençlik Programı: Avrupa Dayanışma Programı” alt bileşeni kapsamında İtalya’nın Treviso şehrinde gönüllülük faaliyetlerini gerçekleştirecekler.

01 Mart – 31 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan gönüllülük faaliyetleri öncesinde kurumu, Tokat’ı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilmeleri için gönüllülere Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Şube Müdürü Celal Yurdakul’un katılımlarıyla AB Proje Koordinatörü Ömer Özbey tarafından hazırlanan program kapsamında Tokat Gençlik Merkezi Müdürlüğü Konferans salonunda Ayrılış Öncesi Eğitimi düzenlendi.

Düzenlenen eğitim ile gönüllüler; Avrupa Dayanışma Programı, Avrupa Gençlik Portalı, gönüllülük projeleri, youthpass 8 anahtar yeterlilik, proje çemberi, dayanışma vurgusu, çevrimiçi dil desteği, hibe kalemleri, raporlama süreci ve kurumun faaliyetleri hakkında net bilgi sahibi oldular.

Avrupa Dayanışma Programı nedir,?

Avrupa Dayanışma Programı; “gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurtdışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.

Gençleri daha kapsayıcı bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için bir araya getirmektir. Program; yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunmaktadır.” 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina