TOKATLI KADIN YÖNETMENDEN BİR İLK

TOKATLI KADIN YÖNETMENDEN BİR İLK

Tokatlı Öznur Eroğlu Türkiye’de bir ilke imza atarak, ‘Gri’ dizisiyle Türkiye’de yapılan korku-gerilim türündeki dizilerin ilk kadın yönetmeni oldu. Gazetemize açıklamada bulunan Öznur Eroğlu, bunun hem gurur verici hem de büyük bir sorumluluk olduğunu söyledi

28 Kasım 2019 - 10:33

Mersin’de Ekim ayında çekimlerine başlanan ve dizi sektöründe korku - gerilim türünde ilk kadın yönetmenin yer aldığı ‘Gri’ dizisinin lansmanı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Mersin ilçe belediye başkanlarının, Mersin Baro başkanının ve çeşitli odaların da katıldığı lansmana ilgi büyüktü. Konuşma yapan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit Gri dizisinin Mersin’de sanat anlamında bir milat olduğunu belirtip, üstlerine düşeni seve seve yapacaklarını söyledi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da konuşmalarında desteklerini bildirip, ekibi kutladılar. Yapılan araştırmalarda, karşılaştığı olayları korku - gerilim türünde işleyen dizinin yönetmenliğini üstlenen ve senaristlerinden olan Tokatlı Hemşerimiz Öznur Eroğlu “Türkiye’de yapılan korku-gerilim türündeki dizilerde ilk kadın yönetmen olmak beni gururlandırdığı kadar büyük bir sorumluluk da yüklemekte. Ekip arkadaşlarımızla titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Dizimiz lansmanla ilk buluşmasını yaşadı ve davetlilerden tam not aldı. Benim için büyük bir motivasyon oldu. Umarım yakın zamanda da dizinin asıl sahipleri olan seyircilerimiz, evlerindeki ekranlardan Gri’yi izlemeye başlayacaklar.” dedi.
 

BİR KORKU VE GERİLİM DİZİSİ ‘GRİ’

Dizinin yapımcısı ve senaristlerinden Serkan Demir ise, izleyicilerin alışık olmadıkları bir tarzla karşılaşacaklarını ve her bölümde heyecanın biraz daha artacağını söyledi. Türkiye’de korku dizisi denemelerinin olduğunu ancak devamının gelmediğini hatırlatan Demir, “Korku dizisi yapma fikri bir kaç yıl öncesinde oluştu. Fikir aşamasından prodüksiyon aşamasına kadar her anında özenli davranıyoruz ve bir birinin tekrarı olmayan, heyecanı yüksek bir iş ortaya koymak için çaba sarf ediyoruz. Şimdi doğduğum topraklarda, planladığım projelerin ilki olan GRİ dizisinin can bulması, beni ayrıca mutlu etmekte. Şu an sektörde yerel yapım korku-gerilim dizisi yok. GRİ; Türkiye piyasasını da ele geçirmek isteyen netflix, blutv, puhutv gibi internet kanallarına satışını hedeflediğimiz kaliteli bir dizi. Yapılan bu kalitedeki ve korku-gerilim tarzındaki bir işin, İstanbul harici bir yerde doğuyor olması dikkatleri üzerine çekeceği gibi, korku-gerilim tarzındaki bir dizide ilk Türk kadın yönetmeninin varlığı da ilgi odağı olacaktır.” diye konuştu.

Bu türde Türkiye’de bir ilke imza atan Öznur Eroğlu, Tokat’ın tanınmış eğitimcilerinden Galip Eroğlu’nun da kızı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
Camiler ibadete hazırlanıyor
Camiler ibadete hazırlanıyor