Tokatlı uluslararası telsizciler toplandı

Tokatlı uluslararası telsizciler toplandı

Uluslararası telsiz kullanım iznine sahip olan Tokatlılar bir araya geldi. Buluşmada Tokat’ta telsizcilik oluşumları ve telsiz kullanan kişi sayısının artırılması için neler yapılabileceği konuşuldu

13 Mart 2018 - 12:20

Topçam Turizm Firması sahiplerinden Olgun Dizman’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya Tokat’taki en eski lisanslı telsizci Murat Can, Tokat’ta ilk telsizi kullananlardan Ömer Kara, Telsizciler Derneği Temsilcisi Ahmet Polat, Yamaç paraşütcülerden ilk telsizci Adem Aydın, sağlık teşkilatından telsizci Mehmet Dinç katıldı. Tokat’ın İlçelerinden ve yakın illerden bu toplantıyı duyan lisanslı telsizciler telefonla katılım sağlayarak çalışmanın hayırlı olmasını dilediler.

Aynı zamanda gazetemiz köşe yazarlarından Murat Can toplantı hakkında şunları dile getirdi: “Tokat İlimizde ticari işletmeler dışındaki tüm uluslararası telsizcilerin toplanmasıyla güzel bir sohbet gerçekleşti. İlimize komşu olan bütün illerde teşkilatlanan telsizcilik camiasının ilimizde bir yapı kuramaması ve geçmiş tarihlerde kurulan iki ayrı yapının da devam ettirilememiş olması üzüntü verici bir durumdur. Uluslar arası telsizcilerin tek amacı telsizle konuşmak ve muhabbet etmek değil, doğal afetlerde, sivil savunma hizmetlerinde resmi güçlerin haberleşme imkânını artırmak ve bu çalışmalara katılmaları resmi bir statüdür. İlimizin deprem kuşağında bulunmasına rağmen bu tür çalışmalara kamu idarelerinden gerekli destek alınamadığı için bu gün bu duruma gelinmiştir. Yeni bir çalışma için hazırlıklar yapmaktayız. Çok yakın bir gelecekte bu oluşumun İlimizde gerçekleşmesi için girişimlere başlayacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

International Amateur Radio Union (IARU) mensubu olan Can konuşmasının sonunda Tokat’ta telsizcilik çalışmalarına çok ciddi katkısı olan Ahmet Polat, teknik sorunlara çözüm getiren Samsun İli telsizcilerinden Hakan Danışmaz ve Tokat İlinde bu yapılanma için her türlü katkıyı sağlayacağını beyan eden Olgun Dizman’a teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT