Tokatspor Başkanı Akçekaya spor basını ile buluştu

Tokatspor Başkanı Akçekaya spor basını ile buluştu

Tokat’ta ki spor basını ile bir araya gelen Tokatspor AŞ. Başkanı Ufuk Akçekaya takımın borç ve alacaklarından transferlere kadar bir çok konuya açıklık getirdi.

12 Eylül 2020 - 12:20 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 12:46

Tokatspor AŞ. Başkanı Ufuk Akçekaya Tokat’ta ki spor basını ile bir araya geldi. Tokatspor’un son durumu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Akçekaya “Tokat tarihinde bir ilk. İlk defa bir oyuncu ve çok genç (18.03.2003 Doğum) Bonservisle satıldı.Türk  futboluna bir yıldız kazandırıldı.2019-2020 sezonunda Lig de daha 15 yaşında profesyonel yaptığımız Oyuncum Birkan Yılmaz Manisa FK kulübüne transfer oldu.26 profesyonel maç oynayan ve hep ilk 11 de başlayan futbolcumuz zaman ve fırsat bulmasıyla bu şansını iyi değerlendirdi.18 milyon genci olan ülkemizden futbolcu nasıl çıkar göstermeye başladık .Diğer bir oyuncumuz Erkan Suer de  Galatasaray’a kazandırdık.Erkan Suer şu an Ümit Milli takıma Tokat tarihinden(ayrıca Galatasaray    U 19’dan da çağrılan tek futbolcu)Birkan gibi çok genç 6 oyuncumuzu da Türk Futboluna sunacağız.Eğer daha 15-17 yaşında imkan verilmeseydi bu yetenek gidecekti” dedi.

Başkan Ufuk Akçekaya açıklamasının devamında şunlara yer verdi:

“Bu noktadan TFF bu yaş grubuna çok büyük teşvik vermelidir.Statüde yaşına göre total 3 milyon vermektedir.Bu miktar en az toplam 10 milyon yapılır ve gelen para altyapıya nasıl haciz konulamıyorsa bu gelire de haciz konmamalıdır.Buna ek özellikle Kulüplerin ligler oynanırken ve iddialar bittikten sonra (Kümede kalma/Play of oynayamama gibi)bolca genç yeteneğe fırsat tanınmalıdır.Mesele yeteneği bulmak değil bolca oynama fırsatı vermektir.Türkiye’de Futbolda alt yapı değil ÜST YAPI SORUNU VARDIR.Tokat Sporun AŞ olması sebebiyle devamlılık ve alt yapıya yatırım bizi 2 yılda bu seviyeye getirmiştir.Bunların olabilmesi için Federasyon irade ortaya koymalıdır.TFF suyun akış yönünü bu şekilde belirlemedikçe Yıldızlar kaybolup gidecek ve herkes konuşmasıyla kalacaktır”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı