>
TOKATSPOR’DA 2000- 2001 RUHUNU YAŞATAN YILDIZLAR

TOKATSPOR’DA 2000- 2001 RUHUNU YAŞATAN YILDIZLAR

Spor Müdürümüz Arif Sağdıç 2000-2001 Sezonunda Tokatspor takımının Şampiyonlukta başarıları olan efsane futbolcularla özel röportajlar yapmaya devam ediyor. Arif Sağdıç’ın bu seferki konuğu Hakan Kolomoç oldu.

24 Eylül 2021 - 20:28

Hakan Kolomoç kimdir?

Hakan Kolomoç 1 Temmuz 1972’de futbol şehri olan Trabzon’da dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarda sokak futboluyla tanışan Hakan, okul seçmelerinde çok beğenilip 12 yaşında Fenerbahçe alt yapısına seçildi. Bir süre sonra buradan ilk profesyonel hayatı olan Erzurum Tek 12 Mart takımına transfer oldu. Sonraları Trabzon Ptt, Artvinspor, Akçaabat Sebatspor, Bulancakspor, Tokatspor ve son olarak da Murgulspor’da oynadı.

Hakan Kolomoç, gazetemize özel olarak yaptığı röportajında: “Tokatspor’a transferim: Bulancaksporda oynarken bana teklif geldi. Ben de Tokatspor’da oynamaktan memnun olacağımı ileterek karşılıklı anlaşıp transferimizi gerçekleştirdik. Tokatspor’da birçok anım var. En güzeli 2000-2001 yılındaki şampiyonluk. Bu bizim ve tüm Tokatlılar için gurur ve mutluluk verici bir olaydı. Sabahlara kadar eğlendik tüm Tokatlılarla beraber. Sokaklarda şampiyonluğu kutladık. Çok güzel günlerdi caddede yürüyemez duruma gelmiştik bize karşı ilgi sevgi o kadar artmıştı bizim için çok heyecan verici bir durumdu. Gururlanmıyor da değildik.

Ufak bir anımı anlatmak isterim. Tokatspor Rize Pazarspor maçımız için Rize’ye gittik, otele yerleştik. Akşam yemeği için salona indik. Yemekleri söyledik, yedik. Arkadaşlarla başka ne yiyelim derken meyve olabilir dedik, garsonu çağırdık. Bize bir meyve tabağı getirir misin dedik. Garson bir süre sonra boş bir tabağı masanın ortasına koydu herkes ne olduğunun anlayamamıştı herkes birbirlerine bakarken ben hemen garsonu çağırdım. Oğlum bu ne? Garson: ‘’Meyve tabağı abi’’ dedi.

Futbol hayatım boyunca birçok anım var bunlardan bir tanesini anlatayım. O zamanlar Artvinspor’da oynuyorum. Çarşambaspor’la çok önemli bir maçımız var. Maç hazırlıklarını yaptık. Cumartesi sabah erkenden Artvin’den Samsun’a yola çıktık. Samsun’da otele yerleştik. Pazar sabahı kalktık hazırlıklar yapıldı otobüse bindik. Çarşambaya doğru yola çıktık. Çarşamba Stadına yaklaşıyoruz ortalıkta ne bir seyirci ne de bize eşlik edecek polisler vardı. Dedik ki bu işte bir gariplik var. Çarşamba Stadının önüne geldik ilk otobüsten ben indim. Stadın oradan bir kapı açıldı. Görevli kıyafeti olan yaşlıca bir amca bana ne oldu oğlum diye sordu. Bende amca biz maça geldik Artvinspor’uz dedik. Amca bana siz Artvinspor musunuz dedi. Evet amca dedim. Oğlum dedi sizin maç dündü dün. 3-0 hükmen mağlup olup Artvin yolunu tuttuk…

Son olarak ne söyleyeyim, Tokat ve Tokatspor benim hayatımda en güzel günleri barındırır. En güzel günlerimi Tokat’ta yaşadım bir şampiyonluktan daha ne güzel olabilirdi ki? Halkın bize karşı olan sevgisi coşkusu çok farklıydı. Biz bunu her maçta çıktığımızda, her sokağa indiğimizde görüyorduk. Şahsen ben çok gururlanıyordum. Çok güzel günlerdi. Buradan, Trabzon’dan bütün Tokat ve Tokatsporlulara kucak dolusu selamlar söylüyorum. İnşallah Tokatspor şampiyonluklar yaşayıp üst gruplarda yer alır” diye konuştu.

2021/09/2021-09-24-20-32-18.jpg
2021/09/2021-09-24-20-32-23.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı