TOKATSPOR’DA NELER OLDU? SAYIN BEKEN

TOKATSPOR'DA NELER OLDU? SAYIN BEKEN

İki yıllık kongre süresini dolduran Tokatspor Kulübü Derneğinde sessizlik sürüyor. 30 Haziran 2018'de tarihindeki kongrenin ardından evrim geçirtilmeye çalışılan Tokatspor'da ne oldu? neler oluyor? diyoruz.

22 Haziran 2020 - 22:30 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 12:44


Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre Tokatspor AŞ. ye başkanlık yapan Ufuk Akçekaya kulübü isteyen olursa “27 milyon lira hazırlasın teslim edeyim” dediği iddia edildi. İddia üzerine görüşlerini aldığımız bir takım taraftarlar “Dokuz milyon borçla ikinci ligden aldığı kulübü yirmi yedi milyon borçla amatör kulüp olarak satmaya çalışan başkan Akçekaya'nın nasıl bir ticari deha olduğu ortadadır. Tokatspor AŞ'yi satmak gibi bir derdi varsa bu onun kendi sorunudur. Biz derneğimizi istiyoruz” dediler. 
5253 sayılı kanunla kurulan dernek bir şahsın malı olamayacağına ve ebedi olarak da onun hükmünde kalamayacağına göre derneğin kongre üyeleri iki yıllık bekleme sürecinin ardından harekete geçmek istiyor. 
Gazetemizin görüşlerini aldığı Tokatspor taraftarları “yaklaşık iki yıl önce Tokatspor'da yapılan kongre  ile şirketleşme kararı alınmış ve kulübün  Anonim Şirket olarak futbol hayatına devam edeceği ifade edilmişti. Çokkez yapılan işin usulsüz olduğu ifade edilse de sahipsiz kulübün akıbeti bugün için hala belli değil. 
O günün şartlarında “ver kurtul” isyanı ile hayata geçirilen ve üzerinden bu kadar zaman geçmesine rağmen dernek yönetiminin hiçbir şekilde ortada olmaması taraftarları çileden çıkartıyor.  Gazetemiz Tokatspor ve futbolseverler adına bu işin akıbetini öğrenmek için düğmeye bastı. Tokatspor Derneğinin son durumunu öğrenmek için son oluşan yönetimdeki isimlere sorular hazırladı. 
30 Haziran 2018 yılındaki kongreye yönetim kurulu üyesi olarak seçilen Tokatlı İşadamları ve Bürokratları Dernek Başkanı Ceyhun Beken. Bir stk başkanı olarak neden Ceyhun Beken'e soruyoruz. Biliyoruz ki her ne kadar şehir dışında yaşıyor olsalar da konu Tokat olduğunda hiç geri adım atmıyorlar. Ve başkan bu yönetimlerde tek başına değil. Beraber hareket ettiği insanlarla birlikte cevaplaması gereken sorularımız var…  

TOKATSPOR'A NE OLDU SAYIN BEKEN?
Tokatlılar tarafından hiç tanınmayan bir adama teslim edilen bu kulübün akıbetinin ne olacağı belli değil. Bugün için Tokatspor AŞ.'yi elinde tutan yönetim kurulu başkanınız Ufuk Akçekaya iddia edildiği gibi yirmiyedimilyon lira para istiyorsa Tokatsporu aldığı ikinci ligdeki yerine geri getirecek midir? Tokatlının öz malı olan elli bir yıllık bir camiayı öyle kolay kolay kimsenin oyuncağı edilmeyeceğinin farkında olarak her türlü kanuni yollar kullanılarak bu ucube işin çözülmesi için elden gelenin yapılacağı bilinmelidir. Hiç kimseye yanlı taraflı ve hasım gözü ile bakmadan hukuk çerçevesinde çözüleceği inancı ile şimdilik bu sorularımıza cevaplarınızı bekliyoruz.

- 30 Haziran 2018 yılında yapılan kongrede Tokatspor Kulübü Derneği yönetimi kimlerden oluşmuştur? Ve bu dernek yöneticileri iki yıl içerisinde kaç defa, kaç kişi ile yönetim kurulu toplamış ve hangi kararları imza altına almışlardır.
- Son kongrede kararı alınan şirketleşme kararını uygulamak için yapılan yönetim kurulu, kimlerden oluşmuştur. Yüzde kaç oranla yönetim kurulu tarafından imza altına almıştır. 
- Şirket kararını dernek yönetimi almış olduğuna göre Tokatspor AŞ. Şirketinde Tokatspor derneğinin hisse oranı yüzde kaçtır. 
- Tokatspor Kulübü Derneği tüzel bir kişilik olduğuna göre belirli bir kişi veya gruplar tarafından sahiplenilemezler. Bu gerekçe ile en azından mevcuttaki yönetim kurulu yeni bir dernek yönetimi yapmak için iki yıldır neyi neden beklemektedir?
- Tokatspor Derneği, ortaya atıldığı gibi futbol kulübünü TokatsporAŞ.'ye satmış ise Türk Ticaret Kanununa göre satış evrakları, ödeme belgeleri, bu satıştan kaynaklı kdv, vergi evrakları nerededir. 
- Tokat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Tokatspor Derneğini dernekler kanununa göre bu süre içerisinde herhangi bir denetleme yapmış mıdır?

2020/06/2020-06-22-21-08-38.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü