Tokatspor Sahipsiz Değil
Reklam

Tokatspor Sahipsiz Değil

Tokatspor 1 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak olağanüstü kongrede ikinci haftayı beklemeden toplantı yeterli sayısına ulaşarak kongreyi gerçekleştirmesi bekleniyor.

01 Ağustos 2017 - 10:37 - Güncelleme: 01 Ağustos 2017 - 10:39

Son günlerde Tokatspor üzerinde yaşanılan gelişmeler bir kenetlenme sürecini de beraberinde getirdi. Tokatspor sevdalılarının yaklaşık on gündür sürdürdüğü yeni yönetim arayışı sonunda şehrin akil adamlarının devreye girerek Tokatspora sahip çıkması ile sonuçlandı. Gerek gazeteciler, gerek taraftar grupları ve gerekse halk nezdindeki çabalar sonuç verdi. İlin mülki ve idari kadrosuna serzenişler karşılığını buldu.

ACİLEN KONGRE TOPLANMASI GEREKLİ
Yapılan türlü arayışlar sonrasında edinilen bilgilere göre öncelikle Tokat Valisi Ömer Toraman, milletvekili Av. Zeyid Aslan ve Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu başta olmak üzere bir konsensüsle yürütecek yeni yönetim oluşturulacak. Bu yönetimin ilerleyen günlerde alacağı yeni bir kongre kararı ile süreci normalleştireceği ifade edildi.
1 Ağustos Salı günü oluşacak yeni yönetimin yaklaşık kırk kişi olması bekleniyor. Hafta sonu şehrin bürokrasisi ve eski Tokatspor yöneticilerinin biraraya geldiği toplantı ile alınan bu karar sonrası endişeler giderildi.
31 Temmuz tarihinde Tokatspor'a ait Vergi ve Sgk borçlarınında yapılandırılması ile rahat bir nefes alınan süreçte öncelikle transfer sorunlarının giderilmesi gündemde. Tokatsporun sportif faaliyetlerinin hızlı bir şekilde başlaması içinde Salı (bugün) günkü kongrenin yeterli çoğunluğu ulaşıp toplanması bekleniyor.  Yaklaşık 260 kişi üyesi bulunan klübün bugn yarıdan fazla katılımının sağlanacağı da beklentiler arasında.
Tokatspor sahipsiz değil!...
Bugün yapılacak olan kongrede henüz kimin başkan olacağı ifade edilmezken, esas nokta olarak “Tokatspor sahipsiz değildir” mesajının verilmesi ortaya konulacak. Kongre sonrasında oluşacak yeni yönetimin acilen transfer tahtasına olan borçları ortadan kaldırarak takımı oluşturması gerekiyor. 2017-2018 sezonunun ilk maçı 26 Ağustos tarihinde Tokat'ta Afyonspor ile yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x