TOKATSPOR SİL BAŞTAN

TOKATSPOR SİL BAŞTAN

Tokatspor’da yeni dönem belirlendi. Dün yapılan kongrede şirketleşme kararının çıktığı Tokatspor’da yaklaşık yarım asırlık bir devir kapandı. Ufuk Akçekaya önderliğinde ve Tokatspor’un Sportif Direktörlüğünü yapacak olan Ahmet Dursun’un da içerisinde olduğu yeni yönetim artık Tokatspor’u yönetecek.

30 Haziran 2018 - 00:01 - Güncelleme: 30 Haziran 2018 - 15:37

Tokatspor son kongresini yaptı. Gecikmeli başlayan Kongreye Eski belediye Başkanı Adnan Çiçek’in yanı sıra As Başkan Hasan Hüseyin Koç, Yöneticiler Mustafa Çevirgen, Murat Şahin, genel kurul üyeleri ve taraftarlar katıldı. Dernek içerisinde şirketleşmenin oylaması öncesi Tokatspor yeni yöneticisi Okay Karacan şirketleşmeyi anlattı. Yapılan şiddetli tartışmaların ardından şirketleşme oy çokluğuyla kabul edildi. Şirketleşme şartıyla Kongrede aday olan Beykent dershane ve okullarının sahibi Ufuk Akçekaya listesini divana sundu. Başka bir listenin çıkamamasının ardından Ufuk Akçekaya önderliğindeki liste Tokatspor’un yeni başkan ve yönetimini oluşturdu. Böylelikle yıllardır Dernek olan ve kongreler yapılan Tokatspor’da son kongre yapılmış oldu.

Kongre sonrası konuşan yeni Başkan Ufuk Akçekaya kendisinin bir eğitimci olduğunu ve Tokatspor’da ki bu kararın öncelikle çocuklara hayırlı olmasını diledi. Akçekaya, “Tokat’ımıza ve Tokatspor’umuza hayırlı olsun diyorum. Yıllardan beri kanayan bir yaranın iyileştirilmesi adına biz kendi prensiplerimizi de ortaya koyarak buraya geldik. İnşallah çok güzel projeler yapacağız. Burada amacımız Tokat’ı bir futbolcu fabrikası yapmak. Tokat’ta bize çok güzel sözler verildiği için buraya geldik. Belediye Başkanımız Eyüp Bey’e çok teşekkür ediyorum. Sayın vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Bize çok güzel imkanlar sunacaklarına inanıyorum. Göreceksiniz Tokatspor dünyaya futbolcu üreten bir fabrika olacak” dedi.

Tokatspor’da Sportif Direktör olarak görev yapacak olan Eski Milli Futbolcu Ahmet Dursun kongre sonrası yaptığı açıklamada; “Tokatspor’un yaşadığı sıkıntıları yakından takip ediyordum. Tokatspor’a bir şekilde yardımcı olmak istedik. Bu takımı üst liglere taşıyabilmek için elimizden geleni yapacağız. İnşallah Tokatspor’u A.Ş yaparak daha güzel yerlere getireceğiz. A.Ş olunduğu zaman amaç da belli oluyor. Amaç, başarılı olmak. Başarıyı yakalamak. Biz buraya bunun için geldik ve elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

Spor Yorumcusu Okay Karacan ise; “Bir Tokatspor takımı oluşturulacak. Hedef, en geç 4 yıl içerisinde süper lige çıkmak. Biz isteriz ki 2 sene sonra süper lige çıkalım Ahmet Dursun gibi bir üstadımız var. O da yapılabilir. Ama şanssızlık da olabilir. Dolayısıyla böyle bir hedef koyarak çıkıyoruz. Bu şekilde sizlerin oylarınıza talip oluyoruz. Ahmet Dursun’un çabası ve cesareti ile başarırız inşallah. Ben bu takıma emek vermiş herkese çok teşekkür ediyorum. onların çabası da çok fazladır. Bu süreçte de bu ekibe yardım etmek konusunda hepsi çok büyük fedakarlık göstermişlerdir. Ben Tokat’ın Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri olduğunu biliyorum. Biz bunun için adayız. Bunun için buradayız. İnsanlar gelip bu zenginlikleri görsün isteriz. Ama bunun için Tokatspor yetmez. Tokatspor bir kaldıraçtır. Bir anlamda sadece Tokatspor için değil, Tokat’ın marka olması için çalışacağız” ifadelerini kulandı.

Yeni Yönetim Kurulu Listesi ise şöyle;

Ufuk Akçakaya, Ahmet Dursun, Okay Karacan, Emin Yılar, Ender Demirtaş, Ümit Baki İşeri, Ali Çelik, İzzet Sansar, Burak Ocaklı, Yusuf Karabekiroğlu, Ali Eraslan, İsmail Savaş, Yavuz İkikat, Ceyhun Beken, Sefa Karasu, Hüseyin Alpat, Bilal Dinç.

HABER: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"