TOKATSPOR TOKAT’IN MARKASIDIR

TOKATSPOR TOKAT'IN MARKASIDIR

Spor müdürümüz Arif Sağdıç, Tokat Oluşum Grubunun basın toplantısını sizler için takip etti

09 Haziran 2020 - 11:38 - Güncelleme: 12 Haziran 2020 - 23:25

Yaklaşık altı ay önce Muhsin Şenocak, Nurettin İşleroğlu, Engin Selçuk, Dr. Mete Bayburtlu, Ümit Kireççi, Vejdi Ayça, Dr. Hasan Yıldırım, Orhan Aynur, Mustafa Eşiyok ve Murat Dağcıoğlu tarafından Tokat’ta futbolu geliştirmek ve desteklemek amacıyla kurulan Tokat Oluşum Grubu bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları basın toplantısı yaparak kamuoyu ile paylaştı.

Yeni Oluşum Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak yaptığı açıklamada şu konulara değindi:

“Sayın basın mensupları, malumunuz olduğu üzere ilimizde futbol adına son iki yılda utanç verici gelişmeler yaşanmış ve 50 yıllık çınarımız A.Ş tarafından yok edilmiştir. Bizler 12 kişilik Tokatspor kongre üyeleri olarak altı aydan bu tarafa Tokat’ta futbolu tekrar canlandırıp eski günlerine döndürmenin çabasında olan insanlarız. Her konuda ortak hareket ettiğimiz bu birlikteliğe Tokat oluşum gurubu adını verdik. Geçtiğimiz sezon Tokat amatör kümede bir kısım kulübümüze mali destek verdik, kahvaltılarda beraber olduk. Bir kısım amatör maçları takip ettik Tokatta futbolun canlanmasına dair bir yaklaşım sergiledik. Tokat amatör küme futbol takımı şampiyonu belli olduktan sonra projelerimizi icraata dökmek için kollarımızı sıvadık. Ancak bu sefer de yaşanan pandemi süreci sonrası çalışmalara ara vermek zorunda kaldık. Bu dönemde bile arkadaşlarımızla telekonferansla bir araya gelerek süreci sürekli değerlendirdik.

Kıymetli Tokatlılar bir şehrin olmazsa olmazı profesyonel liglerde oynayan bir futbol takımının olmasıdır.  Böyle bir futbol takımını var etmek ise yalnız Tokat oluşum gurubunun değil şehrin tüm birleşenlerinin görevidir. Bizim hedefimiz taraftarından milletvekiline ve belediye başkanından birleşen bir şehirde deplasmanlı liglerde oynayan bir futbol takımı suna bilmektir. Şehrimizin iddialı bir takıma sahip olması şehirde ki havayı değiştirecek, taraftarımız ve sporseverler ile tekrar gönül birlikteliği kurulacaktır. Kıymetli Tokatlılar değerli basın mensupları pandemi sürecinden sonra çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Biz bu yola çıkarken bir çok proje hazırladık ve projeler üretmeye devam ediyoruz. Ana başlıkları ile

1- Forma projesi: Herkesin gönlünden geçen takım ile yeni kulübümüzün renkleri tek bir formada buluşacaktır.

2- Tokat GOP Stadyumunda 200 kişilik Vip salon ve şeref türbini düzenleme çalışması yapılacaktır. Bu koltuklara özel misafirler kabul edilecek ve kulübe ciddi bir ekonomi kazandırılacaktır.

3- Su projesi: Anlaşılan bir su üreticisi firma ile sezonluk anlaşmalar yapılarak kulübe gelir getirecektir. Değerli Tokatlılar gurubumuz giderek genişlemekte olup pek çok sporseverin bizleri desteklediğini görmek bizi mutlu etmektedir.  Bizler bir kartopu yaptık ve yuvarlıyoruz. Bunun bir çığa dönüşmesi için değerli Tokat halkının, taraftarlarımızın, milletvekillerimizin, belediye başkanımızın desteğine ihtiyacımız vardır. Mücadelemiz şehir adınadır, niyetimiz halis hanedir.  2020 2021 futbol sezonunda yeni Tokat futbol yapılanmasının deplasmanlı ligde mücadele etmesinin önü açılmıştır. Bu girişimin sonuçlandırılması ve taçlandırılması bundan sonra sayın belediye başkanımız Eyüp Eroğlu ve sayın milletvekillerimiz Yusuf Beyazıt, Özlem Zengin, Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Yücel Bulut inisiyatifindedir. Bu konuda gerekli girişimlerin hızlı bir şekilde yapılması önem arz etmektedir” diyerek sözlerine son verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!