TOKATSPOR’UN YAŞAYAN EFSANESİ ADINA TURNAVA

TOKATSPOR’UN YAŞAYAN EFSANESİ ADINA TURNAVA

Tokatspor futbol takımında 1978 - 1979 yıllarında futbol oynayan yaşayan efsane futbolcularından Celal Kıbrızlı adına Ankara’da futbol turnuvası düzenlendi.

12 Aralık 2019 - 10:41

Eski futbolcumuz Celal Kıbrızlı adına düzenlenen turnuva ile ilgili Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a özel açıklamalarda bulundu.

Adına düzenlenen turnuvanın kendisini çok duygulandırdığını ifade eden Kıbrızlı, “Bu turnuva Ankara’da yaşayan bir futbolcu adına ilk defa yapılan bir turnuva oda bana nasip oldu. Yaşarken değerimizin olduğunu anladım. Ama tabii beni bu turnuva çok duygulandırdı ve yüceltti. İlk defa olması bana verilen bir değerden öte, futbola verdiğimiz değerin bir ürünü bana göre. Türk futboluna yaptığım hizmetlerin bir nebzede olsa karşılığını tam olmasa da yine de aldık diyorum. Ankara Şekerspor  06 Kulübü onun yeni başkanı Recep Sadi İlker beye, Sportif Direktör Tuncay Mocah’a teşekkür ediyorum. Katılıma Ankara’dan 9 tane Ankara U-12 takımları katıldılar. Bu turnuva Ankara’da kısmen ses getirdi. Bu turnuvaya katılan 9 takımın başkanlarına, yöneticilerine, hocalarına, futbolcularına ve emeği geçen tüm spor adamlarının ailelerine eski bir futbolcu ve teknik direktör Celal Kıbrızlı olarak bir kez daha teşekkür ediyorum. Ankara futbolu olarak ses getiren bu turnuvanın diğer illerimizde de emekli futbolculara yapılmalarını temenni ediyorum. Diğer kentlere de inşallah bu turnuva örnek olur diyorum. Eski takımım Tokatspor futbol takımını az da olsa takip ediyorum. Durumuna çok üzülüyorum. Formasını giydiğim bir takım. O zamanlar toprak saha olan GOP stadında az maçlara futbolcu olarak çıkmadım. Bu takımın formasını giyip, Tokat ilinin ekmeğini yiyen birisi olarak bu takıma lütfen Tokat’ın siyasileri olarak sayın milletvekilleri, sayın valisi, sayın belediye başkanının sahip çıkmalarını rica ediyorum. Sonuçta koskoca bir il olan Tokat’ın takımı Tokatspor’un amatöre düşmesi bu ilin bürokrasisine hiç yakışmıyor. Ben Tokatspor takımını gelmeden önce o yıllarda Ankara’nın takımı olan, bir zamanlarda o zamanki adıyla birinci ligde oynayan Petrolofisi takımında futbol oynarken Tokatspor takımına transfer olmuştum” şeklinde konuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x