TOKATTAN ZİLEYE KÜLTÜR KÖPRÜSÜ

TOKATTAN ZİLEYE KÜLTÜR KÖPRÜSÜ

Tokat Kültür ve Sanat Derneği üyesi 26 kadın, kültürlerinin tanıtıma katkıda bulunmak amacıyla Zile ilçesine bir günlük gezi düzenledi.

12 Şubat 2020 - 09:55 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 09:58


Zile ilçesine düzenlenen gezide bir çok tarihi mekanı gezme fırsatı bulan dernek üyelerinin son durağı Zile Belediyesi Kültür Evi oldu.    
Kendi değerlerine sahip çıkmak ve ilin tanıtımına katkıda bulunmak için Tokatlı hanımlar olarak bir misyon üstlendiklerini belirten Tokat Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hacer Doğan, “İlimize sanatsal ve kültürel anlamda değer katan arkadaşlarla birlikte hareket ederek yine ilimizin tarihi ve kültürel mekanlarında programlarımızı yapmayı tercih ediyoruz. Amacımız mekanların tanıtımına katkı sağlamak. Zile'yi çok güzel bulduk. Zile bir derya deniz, derin kültürü var. Buraya 26 kişilik bir grupla geldik. Önce kendi ilçelerimizi, değerlerimizi tanıyalım diyerek hareket ediyoruz. Zile turumuzda bu tarihi konağı çok beğendik. Yöresel ürünlerimiz bat, zile pekmezini tatma fırsatımız oldu. Güzel bir ortamda Türk sanat müziği dinledik. Zile Belediyesi Kültür ve Sanat Konağını herkese tavsiye ederiz. Sizi alıp geçmişe götürecek gerçekten hoş bir mekan haline gelmiş.” dedi.   
Zile Belediyesi Kültür Konağı proje mimarı Fatoş Ünsal ise, “Yapılan ziyarette misafirlerimizi en iyi şekilde yöresel ürünlerimiz ile ağırladık. Konağımızda tarihimizi yaşatıyoruz ve bu insanların çok hoşuna gidiyor. İlçemiz turizmine de katkıda bulunacak ziyaretlerimiz artarak devam ediyor. Çevre illerden insanlar akın akın konağımıza gelmeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.

2020/02/2020-02-12-09-57-23.gif
2020/02/2020-02-12-09-57-30.gif

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü