TOKİ konut taksitlerini 2 ay erteledi

TOKİ konut taksitlerini 2 ay erteledi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşların nisan ve mayıs konut taksitleri ertelendi.

28 Mart 2020 - 13:40

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Emlak Konut GYO koronavirüs salgınına karşı önlem aldı. Salgına karşı hükümetin aldığı tedbirlere ilave olarak vatandaşın banka şubelerinde oluşabilecek sağlık risklerinin önüne geçilebilmesi, nakit akışı bozulup ödeme sıkıntısı yaşayabilecek olan arsa, konut ve işyeri sahibi vatandaşların borçları faizsiz ertelendi. 230 bin konut ve işyeriyle 486 adet arsa sahibini ilgilendiren ertelenen taksit ödemeleri kapsamında, Nisan, Mayıs 2020'ye ait ödemeler, haziran ayına ertelendi. Ertelenen ödemelerinin ise (2 taksit) Temmuz 2020 dönem artışı yapıldıktan sonra, temmuz-aralık aylarına ait oluşacak geri ödeme taksitlerine ilave edilerek 6 eşit taksitte tahsil edilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Küresel çapta yaşanan ve ülkemizi de etkileyen yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) salgınına karşı ülkemizin tüm kurumları etkin ve koruyucu önlemler almaktadır.

 

Koronavirüse karşı devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirlere ilave olarak, vatandaşlarımızın banka şubelerinde oluşabilecek sağlık risklerinin önüne geçilebilmesi,  ayrıca ekonomik yaşama ilişkin olası hasarları en aza indirebilmek için nakit akışı bozulup ödeme sorunu yaşayabilecek olan arsa, konut ve iş yeri alıcılarımızın taksit ödemeleri iki ay ertelenmiştir. Bu kapsamda; 2020 yılı Nisan ve Mayıs aylarına ait taksit geri ödemeleri faizsiz olarak ertelenmiştir.  Taksit ödemeleri 2020 Haziran ayından itibaren başlayacaktır. Bu vesileyle takdire şayan bir fedakârlık ve sabırla görev yapan tüm sağlık personellerimize şükranlarımızı sunar, salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI