TOPÇAMSPOR TAKIMINA ÇAD’LI FUTBOLCU

TOPÇAMSPOR TAKIMINA ÇAD’LI FUTBOLCU

Tokat Amatör Kümenin güçlü takımlarından Topçamspor, takımına Afrika’nın Çad ülkesinden futbolcu transfer etti.

07 Kasım 2019 - 11:39

Topçamspor Tokat Amatör Kümeye renk katan bir takımımız ve aldığı futbolcuyu yakından tanıyalım. Adam Hissein Mahamat, Afrika’nın ortasında Çad ülkesinde 04.05.1998 yılında Encemire yani başkentte dünyaya geldi.

Futbol topu ile 13 yaşında amatör takım J. R. N. takımında başladı. Türkiye’ye gelişi ise diş hekimliği okumak için önce Karabük’e geliyor. Orada bir yıl kaldıktan sonra okul için nakilini Tokat’a aldırıyor. Ülkemize geleli ise 1,5 yıl oluyor.

Hem Üniversitede diş hekimliği okuyan hem de Topçamspor takımında futbol oynayan Adam Hissein Mahamat,  “Benim Topçamspor futbol takımına gelmemde Suat Aybek hocam çok yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bende onun yardımı ile Topçamspor takımında futbol oynuyorum hem de okuyorum. Benim için önce eğitimim önemli ama futbolu da çok sevdiğim içir bir elde iki karpuz taşımak için çok çalışıyorum. Topçamspor takımında inşallah bu yıl şampiyonluk yaşamak istiyorum. Sonrada profesyonel futbolcu olursam neden olmasın Türkiye’de kalmak. Şuan önce eğitimimi bitirip diş hekimi olursam belki ülkem Çad’a dönmek istiyorum ama daha zaman çok. Ülkemde hem futbol oynamak hem de diş doktorluğu yapmak istiyorum. Türkiye’de diş doktorluğum bitmeden önce profesyonel bir futbolcu olursam bir Türk takımında oynamak isterim. Türkiye’de Türkçe dilini konuştuğum için hiçbir sıkıntı çekmiyorum. Onun için herkesle çok iyi anlaşıyorum. Türkiye’ye geldiğimde önce Karabük’te yaşadım. Sonra nakilimi Tokat’a aldırdım. Hemen burada Suat Aybek hocam ve Emre Dursun abimin yardımları ile Topçamspor idmanlarına başladım. Bu sezon Topçamspor bana lisans çıkardı ve futbol oynuyorum. Benim lisansımın çıkmasında yardımcı olan takımımın hocası Orhan Yazıcı hocama, yöneticimiz Abdullah abiye çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu sezon hep beraber takımı Bal Ligine taşıyacağız. Şu an diş fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim. Daha dört yıl buradayım. Çok zamanımız var. Bu zamanda Tokat ilinden çok arkadaş edineceğim. Tokat’ı çok ama çok sevdim. İnsanları çok cana yakın. Buradan Rektörümüz Bünyamin Şahin hocama bana yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum. Tüm Tokatlı sporseverleri her hafta buradaki maçlarımıza bekliyorum. Gelenler bize sahada destek versinler. Biz de daha iyi futbol oynayıp onlara üç puan sevinci yaşatalım” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İTO BAŞKANI ŞEKİB  AVDAGİÇ'E ZİYARET
İTO BAŞKANI ŞEKİB AVDAGİÇ'E ZİYARET
ŞEHiT KARDEŞi AŞKIN'IN YÜZÜ GÜLDÜ
ŞEHiT KARDEŞi AŞKIN'IN YÜZÜ GÜLDÜ