TOPLU TAŞIMADA SEFER ARTIŞI TALEBİ

TOPLU TAŞIMADA SEFER ARTIŞI TALEBİ

Şehiriçi toplu taşımada ayakta yolcu yasağının ardından Tokat'ta sefer sayısı az olan bazı bölgelerde uygulamada sıkıntı yaşandı. Özellikle Toki bölgesine gidiş dönüşlerde yaşanan yoğunluk vatandaşları mağdur ederken Tokat S.S. 3 No.lu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Rafet Kapusuz, sefer sayılarına ilişkin düzenleme yaptıklarını açıkladı

15 Eylül 2020 - 10:54


Koronavirüs önlemleri kapsamında geçtiğimiz hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısında alınan kararla toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınması yasaklanmıştı. Riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapasite sınırlamasına gidileceğini bildirmişti. İçişleri Bakanlığı toplu taşımalarla ilgili 81 ile genelge göndererek minibüs, dolmuş, halk otobüsü ve belediye otobüsleri gibi kent içi ulaşım araçlarına ayakta yolcu alınmayacağını duyurdu.
Şehir içi toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu kısıtlaması uygulamada bazı sorunlara yol açtı. Tokat'ta özellikle TOKİ bölgesine taşımacılık yapan otobüslerin 20 dakikada bir geçiyor olması sefer sayısının yetersiz kalması sabah ve akşam saatlerinde yoğunluğa yol açarken vatandaşların mağdur olmasına da sebep oluyor. Vatandaş yolcu sayısı sınırlamasını doğru karar olarak yorumlarken şehiriçi taşımacılıkta sefer sayılarının arttırılmasını istiyor. 

KOOPERATİFTEN AÇIKLAMA!
Konuya ilişkin açıklama yapan Tokat S.S. 3 No.lu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Rafet Kapusuz, uygulamadan kaynaklanan mağduriyetin farkında olduklarını çalışmalarını bu yönde sürdürdüklerini kaydetti. Kapusuz, “Sefer sayılarına ilişkin düzenleme yapıldı. Dünden itibaren uygulanmaya başladı. Düzenlemeyi yoğunluk saatlerine göre ayarladık. Ayrıca belediye başkanımız ve valimizle görüştük, ayakta bir miktar yolcu taşınması yönünde talebimiz oldu. İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısını bekliyoruz bunun için. Yoğunluk olduğu zamanlarda kendim de çıkıp denetleme yapacağım ve ona göre değerlendirme yapacağız. Önemli olan vatandaşın mağdur olmaması. Bu mağduriyeti gidermek için elimizden geleni yapacağız, çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı