Toprak korumada ortak hareket

Toprak korumada ortak hareket

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Özel İdare yetkilileri ortak hareket ederek, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, imar Kanunu ve bağlı mevzuatlar, uygulamada karşılaşılan aksaklıklar ve güncellenen mevzuata ilişkin konularla ilgili toplantı yaptı.

16 Eylül 2019 - 16:53

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürü Salih Ateş ve İl Özel İdaresi Plan, Proje, Yatırım ve İnşaat Şube Müdürü Necdet Coş  başkanlığında her iki Kurumun teknik elemanlarının katılımı ile 10.09.2019 tarihinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda; 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, imar Kanunu ve bağlı mevzuatlar, uygulamada karşılaşılan aksaklıklar ve güncellenen mevzuata ilişkin konularla ilgili toplantı yapıldı.

    Toplantıda 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi kullanımı kapsamında yürütülen tarım dışı ve tarımsal amaçlı yapılarla ilgili izinler ve 3194 sayılı Kanunda yapılan mevzuat değişiklikleri ele alındı. Kamu hizmetlerinin daha hızlı yapılması ve talep sahiplerinin mağdur edilmemesi yönünde yapılabilecekler ve iki kurumun yapabileceği işbirliği konularında bilgi alışverişi yapıldı.  Toplantı sonunda Kanun uygulamalarında yaşanan sorunların bu toplantı ile çözüme kavuşacağı ve birlikte hareket etmenin avantajlarının vatandaşlara olumlu yansıyacağına dikkat çekildi.

 Bu tür toplantıların ileride tekrarlanarak bilgi alışverişine devam edilmesinin uygun olacağı görüşü ile toplantı sonlandırıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI