Trump’a Tokat’tan Tepki

Trump'a Tokat'tan Tepki

Müslümanların ilk kıblesi Kudüs'ü İsrail'in Başkenti olarak tanıdıklarını açıklayan ABD Başkanı Trupm'a, Tokat'ta toplanan bin 500 kişilik kalabalık tepki gösterdi

08 Aralık 2017 - 12:11 - Güncelleme: 08 Aralık 2017 - 12:12

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın önceki gün yaptığı açıklamada Kudüs'ü, İsrail'in başkenti olarak tanıdıkları yönündeki karar Müslüman ülkelerin tepkisine yol açtı. Trump'ın Kudüs kararına tepki sesleri Tokat'tan da yükseldi. Cumhuriyet Meydanında toplanan yaklaşık bin 500 kişi pankart açarak protesto gerçekleştirdi.
Kalabalığa Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz de destek verirken birçok STK katıldı.
Tokat STK Platformu adına yapılan açıklamada; “Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa'nın merkezinde Bosna'da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken; Suriye'de her gün  bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan'da naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır. İslam'ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedi'nin yasaklanması; son olarak da Kudüs'ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. Alem-i İslam'ı reel politik kaygılardan arınarak Amerika'dan, İsrail'den değil Allah'tan korkmaya ve O'na (cc) teslim olmaya çağırıyoruz. İslam coğrafyası üzerinde yeni üretilen silahların tatbikatının yapılmasına göz yuman, kimseye hesap verme gereği duymadan çocukları öldüren, kadınlarının namuslarına tecavüz edilen ilk kıblesine el uzatılan İslam dünyasının mensuplarına sesleniyoruz.; Daha neyi bekliyorsunuz? Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değil; tüm İslam aleminin namusudur” ifadelerine yer verildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x