TSO BAŞKANI ÜRETKEN OLMALI

TSO BAŞKANI ÜRETKEN OLMALI

Tokat TSO Seçimlerinde 2 No’lu Meslek Komitesinde oy kullanma hakkı bulunan, TSO üyesi, Mel & Can Medikal İletişim, Gıda, İnş. Dan. Hizm. Tic. Ve San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çiftçi “Artık gelecek için yeni bir heyecan oluşturmalıyız. İstihdamın artışı ile, sanayi bölgelerimizin canlılığı ile şehrin ruhunu, ticari hayatını, sosyal yaşamını ayağa kaldırmalıyız” dedi

12 Mart 2018 - 10:28

Tokat’ta 7 Nisan tarihinde yapılacak Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde 2 No’lu Meslek Komitesinde oy kullanma hakkı bulunan, TSO üyesi, Mel & Can Medikal İletişim, Gıda, İnş. Dan. Hizm. Tic. Ve San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı   Ahmet Çiftçi gazetemize seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.Ahmet Çiftçi, seçimlere dair, nasıl bir  Meclis, Başkan ve Yönetim arzusunda olduğunu anlattı. Ticaret ve sanayinin içinden gelen, üretimi teşvik eden bir yönetim arzusunda olduğunu vurguladı.

İşte o röportaj:

TSO SORUNLARA ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞMALIDIR.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odasının geçmiş dönem seçimlerinde Meclis Üyeliği için adaylığım olmuştur. Odamızın varlığını kıymetli buluyorum. ve istiyorum ki, Odamızın Yönetimi, Meclisi, Tokat’ımızda Ticaret ve Sanayinin kalbinin attığı yer olsun. Nabzın tutulduğunu, üyesinin beklentilerine yanıt verildiğini, sorunlara çözüm için öncü olabildiğini uygulamalarıyla göstersin. Yeni bir seçim süreci yaşanıyor. Bugün Organize Sanayi Bölgesinde tesisleri işleyen, ilçemizdeki yatırımı ile iş alanı açıp, istihdam oluşturan, yatırımcı, müteşebbis bir aday ve ekibinin göreve gelmesidir arzum.

SEKTÖRÜMÜZ ÇOK ZOR DURUMDA

Medikal sektöründe hizmet veriyorum. Bugün bir üniversite hastanemizden alacağı olup da 700 iş günü sonrasında alacağını almayı bekleyenlerin olduğunu görüyoruz. Haliyle ekonominin, ticareti faaliyetin devamı için sabit giderlerin olduğu ortamda 700 gün sonrasını beklemenin zorluğunu yaşayanlarımız çok iyi biliyor. Bu zorlukların aşılmasında Tokat Ticaret ve Sanayi Odamızı, meclis ve yönetiminin etkin, öncü olup da ilgili, yetkili makamlara gidildiğini görmek istiyorum. Hemen her sektör için fuarlar oluyor. Bireysel imkanlarımızla gidiyoruz, gündemi, teknolojiyi, güncelliği yerinde görüp, ufkumuzu açıyoruz. Gönül ister ki, Tokat Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetimi her sektörün fuarlarını takip etsin ve sektör üyelerinin bu fuarlara katılmasının öncüsü olsun.

TSO’YA YENİ BİR RUH YENİ BİR HEYECAN

Tokat’ımızın geçmişinde Organize Sanayi Bölgemizde bir Sena-Tekstil’in, bir Konektaş’ın, işte kapatılan Sigara Fabrikasının faal olduğu dönemlerde mesai çıkışlarında şehrin merkezine servislerin girdiğini hatırladığımızda daha dün gibi gözümün önündedir şehir merkezindeki canlılık. Bugün bu canlılıkta geriye gidiş olduğunu görüyoruz. Ve artık gelecek için yeni bir heyecan oluşturmalıyız. İstihdamın artışı ile, sanayi bölgelerimizin canlılığı ile şehrin ruhunu, ticari hayatını, sosyal yaşamını ayağa kaldırmalıyız. Şehri bu ruhu, heyecanı verecek isimlerin sivil insiyatif kuruluşlarında rol alması gerekir.

AHMET ÇİFTÇİ KİMDİR?

1969 yılı Tokat doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Tokat’ta tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Radyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Sivil toplum örgütlerinde aktif görevler üstlenmiştir. 24. dönem Milletvekilliği seçimlerinde MHP’den Milletvekili Aday Adayı olmuştur. Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 yıllık üyesidir. Medikal sektöründedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT