TSO’DAN VEFA GECESi

TSO'DAN VEFA GECESi

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kent tarihinde ilk defa 'Hizmet Ödül Töreni' düzenlendi. Odaya en az 50 yıldır kayıtlı olan ticaret yapan üyelere Hizmet Ödül Onurlukları teslim edildi

16 Haziran 2017 - 15:19 - Güncelleme: 16 Haziran 2017 - 15:20

Gıjgıj Seyirtepe Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen ödül törenine, Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Liderleri, Siyasi Parti İl Başkanları, Odamız Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Yapılan toplu iftarın ardından, kuruluş yılı 1924 yılı olan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'nda; Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis Başkanı olarak görev yapan isimlerle, Odaya en az 50 yıldır kayıtlı olan ticaret yapan üyelere Hizmet Ödül Onurlukları teslim edildi.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat, yaptığı açılış konuşmasında Oda bünyesinde gerçekleştirdikleri hizmetlerde esas olanın Tokat'ta yaşayacak yeni nesillere yaşanabilir bir kent bırakmak olduğunu söyledi. 1924 yılından 2009 yılına kadar kendilerinden önce Tokat TSO'da yöneticilik yapan herkese de ayrıca teşekkür etmek istediğini söyleyen Başkan Arat, TOBB'a bağlı olarak çalışmalarını yürüten Oda ve Borsa seçimlerinin başka seçimlere benzemediğinin de altını çizdi. Başkan Arat: "Yaşamış olduğumuz şehre manevi borcumuzu ödemek için bu hizmetlere talip oluyoruz. Bizler yaptığımız bu görevlerden dolayı maaş almıyoruz. Huzur hakkı almıyoruz. Rica makamı olarak ilimizin sorunlarına çözüm önerisi getirmeye, konuşmamın başında da belirttiğim gibi İcra'yı gerçekleştirecek büyüklerimizle yarınlarımız için yaşanabilir bir Tokat bırakmaya çalışıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada düzenlenen törenin son derece önemli ve manidar olduğuna dikkat çekti. Eroğlu: "Güzel bir söz vardır, marifet iltifata tabidir diye. Biz de güzel işler yapan, emek gösteren birçok insanımıza gösterilen bu vefa anlayışını son derece önemli görüyoruz. Başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum" dedi.
CHP Tokat Milletvekili Kadir Durmaz Tokat TSO'nun kentin en önemli kuruluşlarından birisi olduğunu söyledi. Durmaz; "Ben Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızı ve onunla birlikte kenetleşen, 5 TSO ve 2 Borsa Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tokat'ta bir ilki gerçekleştirdiler. Birçok konuyu ortak bir anlayışla karara bağlayıp, şehri ülkemizde hak ettiği noktaya doğru gitmesine emek verip, çaba sarf ediyor" dedi.
OSMANLIDA 10 BÜYÜK ŞEHİRDEN BİRİ TOKAT İDİ
Gecenin son protokol konuşması Tokat Valisi Cevdet Can tarafından yapıldı. Vali Can konuşmasında; Selçuklu döneminde 6 büyük şehirden, Osmanlı döneminde ise 10 büyük şehirden birisi olan Tokat'ın yine büyük olmayı hak eden bir şehir olduğuna vurgu yaptı. Vali Can: "Bu şehrin geçmişinde büyük bir birikim var. Bu birikimin esas sahipleri kim diye sorusunun cevabı ise işte karşımızda gördüğümüz sanayicilerimiz, işadamlarımız, insanlarımız... Geçmişte bunu başardınız, yeniden başarabilirsiniz. Allah birliğinizi beraberliğinizi daim eylesin. Ömrünüz Ramazan, ahiretiniz bayram olsun. Bu güzel geceyi düzenleyen Sayın Başkan ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından ilk olarak Tokat TSO'da Meclis Başkanı olarak görev yapmış isimler plaketlerini aldılar. Metin Gürdere, Ahmet Turan Ayyıldız, Coşkun Yapıcı, Ömer Faruk Altuntaş, Faruk Atılgan, Ahmet Güzel, Ramazan Çakmak, Ataullah Arvas, Erkut Dizman, Ahmet Orhan Gürgünoğlu ve N. Naci Yazıoğlu'na Hizmet Onurlukları teslim edildi.
Ardından Tokat TSO'da Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Kemal Arat, Ahmet Turan Ayyıldız, Osman Esin, Atilla Yaşar ve Ömer Faruk Altuntaş'a hemen sonrasında da Tokat TSO'ya en az 50 yıldır üye olan Ömer Hulusi Haykır, Hikmet Ünlü, Güngör Kaya, Kemal Arat, Mehmet Ali Altan, Naci Aykutoğlu, Hidayet Hüdai Çalışkan ve Zaman Ticaret Kollektif Şirketi adına Emre Dönmezoğlu'na Hizmet Onurlukları teslim edildi. Tören, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’den iddialara yanıt
CHP’den iddialara yanıt
İŞTE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
İŞTE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI