TSO’nun BAŞI KARIŞIK

TSO'nun BAŞI KARIŞIK

TSO tarafından yapılan haberler kafa karıştırmaya devam ediyor. Servis edilen haberlerde yer alan bilgiler bir süre sonra ya değiştiriliyor, ya yanlış anlaşıldı deniyor, ya yalanlanıyor veya farklı bilgilere dönüşüyor. Bu da TSO'nun başı karışık ifadelerinin oluşmasına sebebiyet veriyor.

21 Aralık 2018 - 11:52 - Güncelleme: 21 Aralık 2018 - 12:07


Önceki gün gazetemizde “Seçilmiş Yönetimi Yok Saydı” başlığı ile verdiğimiz haber Tokat TSO tarafından haber merkezimize servis edilmiş haberin üzerinden yapıldı. Haberin başlangıcında yer alan birinci paragraf “Tokat TSO tarafından kadın girişimcilere özel olarak “Güçlü Kadınlarla Güçlü Tokat” gecesi düzenlendi şeklindeydi.
Buradan yola çıkan haber ekimiz TSO'nun seçilmiş girişimci kadınlarını odanın internet sitesinde ve araştırmasında gördü ki ifade edilen kişiler değil. Bu tespit sonrasında yukarıdaki başlığı atarak TSO yönetiminin seçilmiş girişimcileri yok saydığını iddia ettik. Israrla ifade ettiğimiz gibi TSO tarafından servis yapılan haberde de “TSO Gönüllü Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Leyla Doğan açılış konuşmasıyla başladı” ifadeleri yer aldı. Bu defa da bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ifadesiyle TSO'nun bu konuda doğrusunu beyan etmesini talep ettik.

SONRASINDA NELER GELİŞTİ
TSO'nun başındaki Ali Çelik imzalı yayınlanan haberde TSO kadın girişimcilere özel olarak gece düzenledi ifadesiyle program için bir sahiplenme ve sponsorluk söz konusu oldu. Ancak bu defa 20 Aralık tarihli Hürsöz Gazetesinin arka sayfasında Dirilişş Geri Dönüşüm Metal Ltd. Şti yönetim kurulu başkanı tarafından bu organizasyonu ben yaptım ve katılımcılara teşekkür ediyorum şeklinde bir beyan ortaya çıktı. Şirket yönetim kurulu başkanı Funda Avşar tarafından yapılan teşekkür metninde “TSO Başkanı Ali Çelik'in talebi ile organizem altında yapılan bu proje kadınlarımızı bir araya getirmek, çalışan çalışmayan gözetmeksizin bir arada olmalarını sağlamak amacıyla 3.kez yaptığım bir organizasyonum” dediğinde ise bu defa kafalar bir kez daha karıştı.
Avşar açıklamasının devamında “ kadınlarımızı bir araya getirmek için kendi maddi zararımızı da göz önüne alarak bu yola çıktık” ifadesiyle gecenin tüm masraflarını kendi şirketlerinin karşıladığını ifade etti. Avşar'ın açıklamasının diğer bölümleri de hayrete düşürdü. Avşar “sosyal farkındalık için çocuk istismarı, kadına şiddet, hayvanları koruma, emekçi kadınlara sahip çıkma, engelli bireylerin yaşam alanlarını sunma konusunda dikkat çekmek istedik” dedi.


Ancak, Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Kadem, Haytap Hayvan Hakları Federasyonu, Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM)  ve Tokat Sakatlar Derneği gibi konusuna hakim yasal dernekler varken bunları hiçe sayacak şekilde ifadelere girmeleri de gösterdi ki TSO'nunda seçilmiş girişimci kadınlar kurulunu dikkate almıyorlar. Gazetemizin de tepkisi tam bu yönde olmuştu. Neden seçilmiş yönetimi yok saydınız?

TSO KENDİ HABERİNİ YALANLADI
Haberimiz sonrası bir rahatsızlık söz konusu oldu ki TSO'nun başındaki Ali Çelik tarafından yeniden bir açıklama yapılarak “TSO'nun kasasından bir kuruş çıkmadı, organizasyon finansmanı bilet satışı yapılarak sağlandı, bir kısmını da kendi imkanlarımla finanse ettim. Hukuki anlamda bir hiç problem yok” dedi.
Önceki servis ettikleri haberi yalanlayan bu açıklama ise bizim sorularımıza bir cevap olmadı. Nihayetinde ilk açıklama ve sonrasında oluşacak sorular tarafımızdan şöyle değerlendirildi. Aynen hababam sınıfındaki gibi yarın bu organizasyonu ben yaptım diye kim çıkacak merak konusu.

Olayı tam olarak anlamak istemeyen TSO'ya;
1- Tokat TSO'da Girişimci Kadınlar Kurulu Başkanı kimdir?
2- Gönüllü Girişimci Kadınlar Kurulu TSO bünyesinde var mıdır? Başkanı kimdir?
3- Güçlü Kadınlar, Güçlü Tokat gecesini; (yayınlattığınız tüm haberlere göre)
a) Tokat TSO yapmıştır.
b) Gönüllü Girişimci Kadınlar Kurulu Başkanı Leyla Doğan yapmıştır
c) Organizasyon Firması kendi maddi zararım dediği için, Dirilişş firması yapmıştır?
d) Katılımcılardan 60 TL alındı ise katılımcılar yapmıştır?
e) TSO Kadın Girişimciler İcra Kurulu Yapmıştır.
f) Hepsi Yapmıştır
g) Hiçbiri yapmamıştır.

Bir yetki kargaşasının hakim olduğu sürece bakıldığında TSO'nun başı karışık. Kendi derdini bile anlatamayan bir kurumun şehrin veya üyelerin hangi derdine çözüm olacağı ciddi merak konusu olmaya devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Niksar'da ilk patates hasadı yapıldı
Niksar'da ilk patates hasadı yapıldı
Kur’an kursunun dava konusu olmasına tepki
Kur’an kursunun dava konusu olmasına tepki