TÜBİTAK’tan genç girişimcilere sermaye desteği

TÜBİTAK'tan genç girişimcilere sermaye desteği

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Sermaye Desteği Programı kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde "Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme" ve "Sağlık ve İyi Yaşam" tematik alanlardaki teknoloji odaklı iş fikirlerine sahip bireysel genç girişimci adaylara birinci aşama eğitimleri verildi. Eğitimler, mentörlükler ve proje kurgu destekleri ile olgunlaştırılan iş fikirleri, TÜBİTAK tarafından sağlanacak 200.000 TL hibe ile şirketleşme şansı elde edecek.

20 Şubat 2020 - 10:32

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Sermaye Desteği Programı kapsamında uygulayıcı kuruluş olan Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile Tokat Teknopark ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole ilişkin bilgi veren Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Yayar, "TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Sermaye Desteği Programı kapsamında uygulayıcı kuruluş olan Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile Tokat Teknopark ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi olarak imzaladığımız İş birliği protokolü neticesinde; anka BİGG programı kapsamında, "Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme" ve "Sağlık ve İyi Yaşam" tematik alanlardaki teknoloji odaklı iş fikirlerine sahip bireysel genç girişimci adaylarımıza birinci aşama eğitimleri verilmiştir. Birinci aşama eğitimleri olarak,Temel Girişimcilik, Stratejik Yönetim, Projeler İçin Kanvas İş Modeli, Finansal Kaynaklara Erişim, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Yatırımcı Sunumu belirlenmiş ve genç girişimcilerimizle tamamlanmıştır." ifadelerini kullandı.

200 BİN TL HİBE DESTEĞİ

Eğitimler sonucunda BİGG Proje Hazırlama Çalıştayı’nın yapılmasına karar verildiğini bildiren TTO koordinatörü Rüştü Yayar, eğitimler, mentörlükler ve proje kurgu destekleri ile olgunlaştırılan iş fikirlerinin, TÜBİTAK tarafından sağlanacak 200.000 TL hibe ile şirketleşme şansı elde edeceğini belirterek, TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Sermaye Desteği Programı’na başvuran genç girişimci adaylarına başarılar diledi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada