TÜGVA’DAN İSRAİL’E GAZZE PROTESTOSU

TÜGVA’DAN İSRAİL’E GAZZE PROTESTOSU

Son bir hafta içerisinde Mescid-i Aksa ve Batı Şeria bölgesindeki Gazze'ye yönelik artan saldırıları protesto eden TÜGVA Tokat İl Temsilciliği üyeleri yaptıkları açıklamada, “Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir” dedi.

18 Kasım 2019 - 09:55

TÜGVA Tokat İl Temsilciliği son bir hafta içerisinde Mescid-i Aksa ve Batı Şeria bölgesindeki Gazze'ye yönelik artan saldırıları protesto etmek ve bu bölgede verilen 34 şehidi anmak amacıyla Cumartesi günü Cuma namazı sonrası yeraltı çarşısı üzerinde bir araya gelerek İsrail’i protesto etti. TÜGVA Tokat Üniversite Başkanı Ömer Eren yaptığı açıklamada, “Siyonist terör çetesi İsrail'in son günlerde,  Gazze’ye yönelik artan hain saldırılarına yüreklerimizi derinden sarsan kayıpların haberini almış bulunmaktayız. Ama aynı zamanda Terör örgütü İsrail'e karşı yiğitçe savaşan, ilk kıblemizin bulunduğu mukaddes toprakların namusu için canını hiçe sayan yiğit kardeşlerimizin şehadet muştularını alıyoruz. Hakkı ve hakikati gözetip, dünyanın dört bir yanına yaymaya namzet olan Müslümanlara karşı, insanlık tarihinin gördüğü en büyük zulümlerden biri, Filistin’de işlenmeye devam etmektedir. Dünyanın sessiz kaldığı bu acı hadiseye karşı, tüm mazlumların ümidi olan Türkiye'den bir ses, bir nefes, bir yumruk olmanın niyâzı içindeyiz. TÜGVA teşkilat mensupları olarak bugün burada tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki; Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir” dedi.

 

“Bütün insanlığı göreve davet ediyoruz”

 

Kendilerinden başka tüm insanları köle olarak görenlere karşı tüm insanlığı göreve davet ettiklerini söyleyen Başkan Ömer Eren, “Şimdi, Kendilerini dünyanın efendisi, geri kalanını da köle olarak gören; kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu vahşi ve saldırgan güruhun durdurulması için bütün insanlığı göreve davet ediyoruz. Üzerlerinde yeni üretilen silahların tatbikatının yapılmasına göz yumulan, kimseye hesap verme gereği duyulmadan çocukları öldürülen, kadınlarının namuslarına tasallut edilen, İlk kıblesine el uzatılan İslam Dünyası’nın mensuplarına sesleniyoruz; Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinizin feryadına, ümmetin meselelerine sağır ve dilsiz kalacak; görmezden geleceksiniz? Filistin, dar bir coğrafyada bulunan Müslüman bir azınlığın meselesi değil, tüm İslam âleminin meselesidir. O halde gelin şimdi hep birlikte haykıralım; Dünyada zulme uğramış tek Müslüman kalmayana dek mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz!” şeklinde konuştu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI