Turhal’da covid denetimleri

Turhal’da covid denetimleri

Turhal’da “sağlık için, hepimiz için” sloganıyla KOVID-19 tedbirleri denetimi yapıldı.

08 Ağustos 2020 - 11:40

İçişleri Bakanlığının, "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelgesi kapsamında, en kapsamlı KOVID-19 denetimi ülke genelinde olduğu gibi Turhal’da da gerçekleştirildi. Denetimlere Kaymakam Ali Gökay’ın yanısıra, İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muammer Gürçay, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz de katıldı. Market, lokanta, kafe ve manav başta olmak üzere birçok iş yeri ve vatandaşların toplu kullanım alanları denetlendi. Kaymakam Gökay denetimler esnasında pandeminin güncel durumu ve KOVID-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılması gerekenlerle ilgili vatandaşlara bilgilendirme yaparak uyarılarda bulundu.

Yapılan denetimler sonrası açıklama yapan Gökay, “ Türkiye genelinde olduğu gibi COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında “Sağlımız için, hepimiz için”, denetimlerini Turhal ilçemizde de gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Jandarma Komutanlığımız köylerimizde, Emniyet Müdürlüğü personelimiz ise ilçe merkezinde Sağlık Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerimiz ise kendi görev alanlarında COVID-19 ile mücadele kapsamında denetimler gerçekleştiriyor.

Özellikle maske takılması, sosyal mesafeye uyulması ve hijyen kurallarına riayet edilmesi çok önemli. Biz de Turhallı hemşehrilerimizden ve ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızdan salgınla mücadele kapsamında bu hususlarda gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!