Turhal’da tarihi eser operasyonu

Turhal'da tarihi eser operasyonu

Tokat İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Turhal'da H.G, Z.Ç ve O.A isimli 3 şahsın üzerinde, aracında ve ikametinde yaptığı aramalarda 38 adet sikke, 9 adet taş obje, 2 adet kolye ucu, 1 adet mühür, 1 adet yüzük ele geçirdi.

17 Ocak 2020 - 11:46


Tokat İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçu kapsamında Tokat'ın Turhal ilçesinde yapılan çalışmalarda alınan arama kararına istinaden H.G, Z.Ç ve O.A isimli 3 şahsın üzerinde, aracında ve ikametinde yaptığı aramalarda tarihi eser olduğu değerlendirilen; 38 adet sikke, 9 adet taş obje, 2 adet kolye ucu, 1 adet mühür, 1 adet yüzük ele geçirdi. Ayrıca yine yapılan aramalarda, 1 adet Ruhsatsız Tabanca, 25 adet Fişek ele geçirilerek şahıslar hakkında adli işlem yapıldığı öğrenildi. 
Tokat il Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçu kapsamında çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU