Turhal Güreşin Başkenti Olmaya Aday

Turhal Güreşin Başkenti Olmaya Aday

Turhal güreş spor kulüpleri son yıllarda birbirinden başarılı sonuçlar almaya, şampiyon olmaya, dereceye girmeye başladı. Bu başarılar içerisinde Turhal Gençlik Spor Kulübü de önemli başarılar elde etti ve birçok sporcusu Türkiye genelinde ve dünyada başarılı oldu.

01 Aralık 2018 - 11:16 - Güncelleme: 01 Aralık 2018 - 11:18


Turhal Güreş Sevenler Derneği Spor Kulübü Başkanı Ali Genç, başarının uzun soluklu mücadele ile geldiğini belirterek, “Zorlukları aşmadan, planlama yapmadan, terinizi mindere akıtmadan başarıyı yakalayamazsınız. Biz el birliği ile bu noktalara geldi. Geldiğimiz noktayı başarılı görürsek, devamı gelmez. Her zaman bir üst başarının peşinde koşuyoruz. Başarıyı yakalayanları motive etmeye yönelik projeler geliştiriyoruz. Geldiğimiz noktada bize destek olan herkese teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.
Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sezai Işkın,  Turhal Gençlik Spor Kulübü Güreş Antrenörleri Gürkan Erdoğan, Şenay Koncaoğlu ve Demirkan Erdoğan'a başarılı çalışmalarından dolayı plaket taktim etti.
Sezai Işkın, “Turhal Güreş Takımının yerelde başlamak üzere uluslararası arenaya kadar başarılı sonuçlar alması bizleri mutlu ediyor. Azimli, özverili çalışan antrenörlerimiz Gürkan Erdoğan, Şenay Koncaoğlu ve Demirkan Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Genç güreşçilerimizin nice şampiyonluklar almalarını Allan'dan diliyorum” dedi.

İŞTE ŞAMPİYONLAR
Hamza Duran, Emin Demirtaş, Eray Yılmaz, Nesrin Baş, Enes Bildiş Muhammed Ali Duman, Kenan Aydın, Taha Temel, Ömer Faruk Kırat,Yusuf Kırat, Emine Karakaya, Furkan Has, Elif Saçıkara, Sıla Aykul, Ebru Dağbaşı, Semih  Şahin, Ebubekir Ayrdın, Çağla Yarım, Nazan Batır, Sefa Soysal, Efecan Sığırcıeroğlu, Mustafa Eren ilhan, Serhat Göçmez, Şükrü Öndeş, Fatih Polat ,Esre Keten, Melisa Karlı ve Serkan Al, Türkiye genelindeki şampiyonalarda ve Kırkpınar'daki güreşlerde dereceye girmişlerdir.
DÜNYADA DA DERECELER GELDİ
Yine Sıla Aykul, Mustafa Eren ilhan, Muhammed Ali Genç, Nesrin Baş Hamza Duman ve Hamza Çadırlığolu dünyadaki değişik şampiyonalarda dereceye girmişlerdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaşamak için en iyi şehirde 61.’yiz
Yaşamak için en iyi şehirde 61.’yiz
Radarla hız denetimi yapıldı
Radarla hız denetimi yapıldı