Turhal TSO’dan Muharrem iftarı

Turhal TSO’dan Muharrem iftarı

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Muharrem Ayı münasebetiyle iftar programı düzenledi. Programa Turhal protokolünün yanı sıra bir çok vatandaş katıldı.

13 Eylül 2019 - 10:05

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası tarafından  Muharrem Ayı münasebetiyle oruç açma programına düzenlendi. İnceler İSO Gross Market Kır Düğün Bahçesinde düzenlenen oruç açma programına Turhal Kaymakamı Ali Gökay’ın yanı sıra Belediye Başkanı İlker Bekler, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, bazı kurum müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda bir konuşma yapan Kaymakam Gökay, “bugün beni sizlerle buluşturan ve benim Turhal’a atanmamı onaylayarak uygun gören Sayın Cumhurbaşkanımıza özellikle çok teşekkür ediyorum” diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti.

“Muharrem Ayı İslam dininde oldukça kıymetli bir yeri olan Hicri senenin başlangıcı ilk ayımızdır. Yüce Dinimiz İslam'da özel bir yere sahip olan Muharrem ayı, paylaşmanın, şükretmenin, bir arada olmanın, bereketin adı olan Aşure gününün ilahi bereket ve feyzini de bünyesinde barındırmaktadır. 

Haram kılınan, yasaklanan kutsal olan, saygı duyulan anlamlarına gelen Muharrem, savaşmanın haram kabul edildiği dört aydan biridir. Muharrem ayı; paylaşmanın, şükretmenin, bereketin adı olan Aşure Günü’nün bereketinin yanında; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki masum insanların Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır. Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşlik duygularımızın daha da arttığı bugünlerde gözlerimizin daima barışa, doğruluğa, kardeşliğe bakması, yüreğimizin sevgi, saygı ve hoşgörüyle atması gerekmektedir.

Bu vesile ile başta Kerbelâ şehitlerimiz olmak üzere 15 Temmuz şehitlerimiz ile din, vatan, millet, hak, hakikat ve adalet için canlarını veren bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OSB'de Gürgünoğlu kazanırken, TSO kaybeden oldu
OSB'de Gürgünoğlu kazanırken, TSO kaybeden oldu
SES’te seçim tamamlandı
SES’te seçim tamamlandı