google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TURHAL YENİ BİR TAKIMA KAVUŞTU

TURHAL YENİ BİR TAKIMA KAVUŞTU

Spor müdürümüz Arif Sağdıç yeni takımın oluşmasında emeği olan Turhalspor eski futbolcusu ve takım kaptanı Resul Kars ile özel bir söyleşi yaptı

08 Mart 2021 - 00:14

SORU: ARİF SAĞDIÇ: HOCAM TAKIMIN ADI YENİ BİR İSİM Mİ?

CEVAP: RESUL KARS: TAKIMIN ADI YARIM ASIRA DAYANIYOR

Hayır takımın adını ilçemizde Turhal’ın ilk takımı olan Turhal Güçyurdu Spor Kulübü olan ilk takımımızın adını yaşatmak için eski takım ismini koyduk.  Turhal Güçyurdu Spor Kulübü takımı kurulduğu 1942 yıllarında o zaman çok iyi bir takımmış. Oyuncuları genellikle hep ilçemizin gençlerinden oluşturuluyormuş. Düşünün o zamanki insanlar boylu boslu fizikli oluyormuş. Şimdiki gibi nerede para ile futbolcu getirmek belki de amatör için büyük bir lüks oluyormuş.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: YÖNETİM KURULU KİMLERDEN OLUŞACAK?

CEVAP: RESUL KARS: YÖNETİM KURULUMUZ FUTBOLU SEVENLERDEN OLUŞACAK

Turhal Güçyurdu Spor Kulübü mazisi eski geriye gidersek 1942 yılında kurulan bir takım yarım asrı devirmiş bir kulüp. Biz sadece bu kulübü nostalji yaşasın diye tekrar ayağa kaldırmak için adını yaşatmayacağız. O zamanlar bu takımda görev yapmış futbol oynamış ahrete göç eden ağabeylerimize ilçemizin vefa borcunu ödemek için yaşatacağız. Vefa sadece İstanbul’da bir semtin adının olmadığını ispatlayacağız. Onun için Turhal spor takımında futbol oynamış eski futbolcular ve futbolu seven ve gönül veren ağabeylerimizin ve sporu seven herkesi yönetimde göreceğiz.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: TURHAL GÜÇYURDU SPOR KULÜBÜ HANGİ LİGDE MÜCADELE ETMİŞ?

CEVAP: RESUL KARS: BÖLGESEL LİGDE MÜCADELE EDEREK FUTBOLA HİZMET ETMİŞ

Turhal güç yurdu spor takımı yani Tokat’ın ilçesi olan bu takım o yıllarda şimdiki gibi takımlar yokmuş. Bölgesel ligde mücadele eden bir takımmış, bizim bildiğimize göre bölgesel maçlar oynuyorlarmış. Bu takımlarda Sivas’tan Sivas Demirspor, Samsun’dan Fenergücü. Düzce’den Kilimlispor takımları ile bölgesel lig maçları oynuyorlarmış. Ama o yıllarda çok iyi takım ve güçlü bir kadrosu varmış bizim takımımızın. Bizde Turhal spor takımından ekmek yedik su içtik bu ilçeye sağlığımızda vefa borcumuzu ödeyelim diye bu taşın altına elimizi koyduk. Gerekirse eski futbolcular olarak bu ilçemiz Turhal’ın adını tekrar futbolda duyurmak için gövdemizi de koyarız. Bundan hiçbir Turhallının şüphesi olmasın.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: YÖNETİM KURULUNUZ BELLİ Mİ?

CEVAP: RESUL KARS: KONGREMİZİ DAHA YAPMADIK

Hayır daha takım olarak genel kurulumuzu yani kongremizi yapmadık. Sonuçta şuan dünyada bir pandemi hastalığından dolayı kongreler kapalı. Devletimiz kongrelere izin verdiği zaman hemen kongremizi yapacağız. Zaten yönetim kurulumuz yani ekibimiz hazır. Hepsi Turhallı eski futbolculardan ve spor severlerden oluşuyor. Yönetimde sıkıntı yok. İnşallah güçlü bir ekiple geliyoruz hedefimiz belli. En kısa zamanda bu ilçemizin yarım asrı geçen futbol takımını tekrar profesyonel lige çıkarıp adını duyurmak istiyoruz.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: ALT YAPIDA YARIŞACAK MISINIZ?

CEVAP: RESUL KARS: ALTYAPIDA GÜÇLÜ OLARAK GELİYORUZ

Turhal Güç Yurdu spor olarak önce alt yapıya büyük önem vereceğiz tabi. Alt yapının tüm sporcuları kendi ilçemizin gençlerinden olacak. Önce alt yapıya ahlaklı dürüst sporcular kazandırmak için mart ayının 20 sinde çalışmalara bu sezondan itibaren başlıyoruz. En az alt yapıda 5 kategori de takımımız olacaktır. Bunun çalışmalarına başladık. Tekrar ediyorum bizim sporcularımızda önce ahlak spor sevgisi rakibe saygı olacaktır. Eğer bir sporcuda bunlar yoksa o sporcular bize yaramaz. Bizim alt yapı hocalarımızda hep Turhal ilçemizden olacak. Eski futbolcularımız ve spora gönül veren herkese Turhal Güçyurdu Spor Kulübü takımı olarak kapımız sonuna kadar açıktır.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: AMATÖRDE TAKIM ÇIKARTMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

CEVAP: RESUL KARS: TOKAT’TA FUTBOLDA TURHALSPOR OLARAK VARIZ

Tokat amatör kümede futbolda Turhal’ın adını Turhal Güçyurdu Spor Kulübü olarak duyuracağız ama hedef kesinlikle başarı bizim için. Nasıl alt yapının tüm sporcuları nasıl Turhallı gençlerden oluşacaksa amatör takımın hepside Turhallı genç sporculardan oluşacaktır. Hocalarımız dahil Turhallı olacaktır. Bizim amacımız hoca sporcu ilçemizden olursa başarıyı yakalamak daha kolay olur. Hocamız sporcumuzu sporcumuzda hocamızı tanıyacak. Başarı böyle gelir dışarıdan Turhalspor sporcu hoca getirdi ne oldu. Başarı geldi mi hayır böyle başarıyı yakalamak hayal olur.

 

SORU: ARİF SAĞDIÇ: HOCAM SON SÖZLERİNİ ALABİLİR MİYİZ?

CEVAP: RESUL KARS: HERKESE ÇAĞRIM OLACAKTIR

Evet son sözlerimi söylerken biz Turhal da eski futbolcular ve futbola gönül verenler olarak bu işe baş koyduk. Sonuçta biz öncelikle yıllardır futbolda Turhal ilçemizin adını futbolda ülkemize duyurduk. Turhal ilçemize eski futbolcular olarak vefa borcumuz vardı. Vefa sadece İstanbul’da bir ilçeye verilen isim değil bence bizim yaptığımız bu iş bile bir vefadır. Ben buradan bu işin altına gövdemizi koyduk Turhallılar olarak. Takımlarımızı futbolda yarıştırırken tüm ilçemizin insanlarının bize destek vermelerini bekliyorum. Bu takımlar tüm Turhal ilçesinin takımları olacaktır. Bana bu fırsatı verip Tokatta bizim sesimiz olan Tokat Güneş Haber gazetesinin spor servisine ve tüm çalışanlarına eski bir Turhal spor futbolcusu ve takım kaptanı olarak çok teşekkür ediyorum.

2021/03/2021-03-08-00-40-20.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ