TURHALSPOR KILIÇ’A EMANET
Reklam

TURHALSPOR KILIÇ’A EMANET

Turhalspor’un başına Tokatspor’un geçen yılki yardımcı hocası Fatih Kılıç geçti. Kılıç gazetemizi ziyaret ederek Turhalspor’da ki hedeflerini spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a anlattı.

08 Ağustos 2017 - 11:16

Bal ligi temsilcimiz Turhalspor takımın başına  Tokatspor’un geçen yıl ki Yardımcı Hocası Fatih Kılıç’ı getirdi. Turhalspor’un çiçeği burnunda Teknik Direktörü Fatih Kılıç gazetemizi ziyaret ederek spor müdürümüz Arif Sağdıç’la bir araya geldi. Ziyarette Turhalspor’a dair sorularımızı yanıtlayan Kılıç Turhalspor’a desteklerinden dolayı  Turhal Kaymakamı  Ahmet Suhey Uçar’a Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’e ve  kulüp başkanı Feridun Özçelik’e teşekkür ederek sözlerine başladı. Turhalspor’da bu sezon hedefi olan ve hedefe koşan bir takım yaratmak için çalışmalara başladıklarını belirten Fatih Kılıç “Sonuçta bu sezon iskeleti sağlam bir takım oluşturacağız. Tabi  futbolda hemen istediğin hedefe ulaşmak zor oluyor. Bu sezon takımın iskeletini başarılı sporculardan kurup iyi bir Turhalspor yaratmak en büyük arzumuzdur.Hepimizin temennisi bu sezon üçüncü lige çıkmak ama bu işler birazda nasip işi nasipte varsa bu sezon tabii ki şampiyon olmayı istiyoruz. Bende bu sezon ilk defa antrenörlüğe başlıyorum ve ilkleri bu sezon yaşayacağım. Ligde işlerimiz iyi gider şansta yanımızda olursa niye şampiyon olmayalım. Ben ne kadar ateşten gömlek giysem  bu işe bir yerden başlamak zorundaydım ve bu ateşten gömleği Turhalspor’dan giydim. Tabi  bu gömleği giyerken yanımızda Turhal  mülkü amirlerinin desteğini de yanımızda gördük. Yıllardır bal liginde olan Turhalspor inşallah bu bal ligi tarihini bu sezon bizimle aşmaya çalışacak. Bu sezon hedefimize ulaşamasak bile inşallah bir dahaki sezon hedefimiz kesin şampiyonluk olacak. Takımın Turhal belediye spor  olma durumu var. Belediyenin takımı olsa yine Turhalspor olarak liglerde mücadele edecek” dedi.

 

Turhalspor’un yeni Teknik Direktörü Fatih Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü;

 

“ALT YAPIYA ÖNEM VERMEK ZORUNDAYIZ”

“İlimizde alt yapılarda tüm takımlarda büyük sıkıntılar var ama Turhal’da alt yapılarla ilgili Bülent hoca ile görüştük. Yeni bir yapılanmaya gidilecek ve daha çok gençlerin futbol oynamasına  imkan sağlayacağız. Alttan gelen gençlerin futbolda takımlarında daha çok oynamaları gerekiyor. Dışarıdan gelen sporcuların hep derdi para başka bir düşünceleri yok. Bu imkanlarla  takımların yaşama şansı her geçen gün zorlaşıyor. Kulüpler futbolculardan hem maddi  hem de manevi faydalanmak zorundalar. Bunun içinde alt yapılara önem vererek takımların yaşamalarını sağlamalıyız.  Vallahi ben şunu söyleyeceğim buralarda futbolcu havuzu var. Bu havuzlardan takımların iyi faydalanmaları gerekiyor. Gençlerin çok olduğu yerlerde buralarda futbolcu genleri çok. Alt yapılar içinde bu fırsatları iyi değerlendirmeliyiz. İşte  Erbaa  örneği  burada futbolcu çok oluyor. Bu gençleri bir havuzda toplayıp iyi futbolcuları buralardan çıkarmak zorundayız. Bazı gelişmeleri zamanında yaparsak iyi gelişmeleri yaşayacağımıza inanıyorum”

 

“TRANSFERLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

“Yardımcı hocamı ben şehir dışından getireceğim, benimle beraber kursta beraberdik o arkadaşımla beraber çalışacağız. Yardımcı hocam çok temiz bilgili ve de her konuda ben kendisine güveniyorum inşallah bu zorlu yarışta beraber olacağız. Nasip olursa kısa sürede gelecek ve çalışmalara hemen başlayacağız. Bu ligde maliyetler çok yüksek ama para ile şampiyonluk elde etmekte zor. İki üç milyon harcayıp hedefe ulaşamayan takımlar var. Bizim bütçemiz o kadar değil ve harcama şansımızda yok. İnşallah lig için ortalama bir takım yapacağız. Görüştüğümüz futbolcular var. İç ve dış transferde anlaştığımız sporcular var. Seçmeler yapacağız beğendiğimiz olursa onlarla anlaşacağız. Takımı yirmi beş kişi ile toplayacağız ve Çarşamba günü çalışmalara başlayacağız. Geçen yılki kadrodan beş kişi takımda kaldı ve onlarla bu sezonda çalışacağız. Takımın iskeleti hemen hemen var gibi”

 

“TARAFTARIMIZI YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Turhalspor olarak bu sezon taraftarların beklentilerini karşılayan bir takım yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sahada mücadele eden takımımız maçtan mağlup ayrılsa bile taraftarın iyi oynadı ama yenildik diyeceği bir takım yaratmak için çalışıyoruz. Maçlarımızı yavşanlık diye bin semt var orada oynayacağız. Buradaki saha nizami olarak yapılmış ve  sentetik bir saha yaptılar federasyon yetkilileri geldi incelediler ve maç oynanır dediler. Tribünler nizamı stad maç oynamaya elverişli. Bal liginde deplasmanlarda oynayacağımız maçlarda tüm taraftarlardan destek bekliyorum.  Turhalspor taraftarı takımına sahip çıkan bir seyirci topluluğu var. O temiz taraftarların maçlara gelerek takımlarına destek vermelerini bekliyoruz. Biz Turhal spor camiası olarak ligde elimizden geleni yaparken tüm spor severleri de maçlarda yanımızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kılıç, röportajımızdan dolayı da gazetemize teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x