Turizme taksiciler de katkı sunacak

Turizme taksiciler de katkı sunacak

Kültür Tokat Projesi kapsamında internet sitesi kurularak Tokat ve çevresiyle ilgili bilgi ve görseller yüklenmesi ve Android işletim sisteminde kullanılmak üzere karekod okuyucu yardımı ile kurulan internet sitesine kullanıcıları yönlendirilecek. Tokat’ı ziyaret edenlere, şehri bilen insanlar rehberlik edecek. Taksicilik yapan esnafa yönelik kurslar düzenlenecek

04 Mart 2019 - 17:53

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında Kültür Turizm Tokat proje değerlendirme toplantısı yapıldı. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda proje kapsamında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Anadolu’nun mayası Tokat’ta Kültür ve Turizm Seferberliği Başlatılıyor sloganıyla yapılan çalışmalar kapsamında  Tokat’ın el sanatları, halk oyunları, kütüphaneler, müzeler ile ilgili durumu değerlendirilerek, Tokat Geleneksel El Sanatları Ustaları Albümü için hazırlıklar yapıldı.

Kültür Turizm Tokat kapsamında yapılacak çalışmalar arasında öğrencilere müzelerin gezdirilmesi, arkeolojik kazı etkinliği, sikke basımı etkinliği, “Bir Masal Diyarı Tokat Masal Yazma Yarışması”, Tokat Müzesi, Tokat Yemekleri, Tokat Antik kentleri Sempozyumu Bildirileri Kitabı, Mahallemdeki Hikayeler, Türkülerin Diliyle Tokat, Sözlü Kültür Ürünleriyle Tokat, Tokat Sırlı Seramikleri, Aşık Eşref Tonbuloğlu gibi kitaplan basılarak Tokat’ın kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması gibi projeler yer alıyor.

Turizm alanında yapılacak çalışmalar arasında ise yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen uluslararası turizm fuar ve workshoplarda Tokat tanıtılırken, tanıtıcı belgesel filmler yaptırılarak, çeşitli televizyonlarda yayınlatılması sağlanacak.

Ayrıca Müze ve Ören yerlerini ziyaretçilerin kolaylıkla bulabilmesi amacıyla Yönlendirme Tabelası ve Bilgilendirme Levhaları düzenlenecek. İnternet sitesi kurularak Tokat ve çevresiyle ilgili bilgi ve görseller yüklenmesi ve Android işletim sisteminde kullanılmak üzere karekod okuyucu yardımı ile kurulan internet sitesine kullanıcıları yönlendirilecek. Tokat’ı ziyaret edenlere, şehri bilen insanlar rehberlik edecek. Taksicilik yapan esnafa yönelik kurslar düzenlenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu
İçişleri Bakanlığı: 32 ilde karantina uygulanıyor
İçişleri Bakanlığı: 32 ilde karantina uygulanıyor