google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
TÜRK BİRLİĞİ MUTLAKA KURULMALI

TÜRK BİRLİĞİ MUTLAKA KURULMALI

Eski Bakan ve MHP Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru, 'Türk Dünyası ve Gerçekler' adlı kitabını okurla buluşturdu. Türk Birliğinin mutlaka kurulması gerektiğini söyleyen Doğru, Türk devletlerindeki sıkıntılara dikkat çekti

06 Nisan 2019 - 15:31


21 ve 23. Dönemde MHP Tokat Milletvekili seçilen, 57. Hükümette Devlet Bakanlığı görevinde bulunan ve 23 ve 24. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi olan Siyasetçi Dr. Reşat Doğru'nun 'Türk Dünyası ve Gerçekler' adlı kitabı okuyucuyla buluştu. Reşat Doğru gazetemizi ziyaret ederek kitabı hakkında bilgiler verdi ve ekibimize imzalı kitabını hediye etti.
Kitabının içeriği hakkında bilgiler veren Reşat Doğru şunları söyledi: “Türk Dünyası ve Gerçekler kitabımız daha önce ben Türk Dünyasından sorumlu bakanlık yapmıştım. Bakanlık yaptığım dönemlerde yapmış olduğum tespitler, çalışmalar, raporlarımızın içerisinden bir çalışma yaptık. Buradaki esas amacımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok güçlü bir devlet. Bu devletin dışında 6 tane daha bağımsız Türk devleti var. Onların yanında da Türk Dünyası dediğimiz Orta Asya'dan itibaren yarı bağımsız, özerk olmayan hatta topluluklar halinde bulunan Türk Dünyası var. Şuan Türkiye Cumhuriyeti devleti hem bu 6 tane bağımsız Türk devletine hem de diğer Türk topluluklarına bir önderlik yapması gerekmektedir. Biz buna Türk Birliği diyoruz. Türk Birliği mutlaka kurulması gerekir. Neden çünkü şuanda Avrupa Birliği var. Avrupa Birliğine Türkiye yoğun bir istek içerisinde olmasına rağmen bir türlü kabul edilmiyor. Her türlü fedakarlığı yapıyoruz ama bir türlü kendisini kabul ettiremiyor. İşte Avrupa Birliği'nin olduğu bir yerde neden Türk Birliği olmasın. Doğu Türkistan'da bilhassa Türklere karşı çok büyük bir zulüm yaşanmaktadır. Aynı baskıyı Suriye'de görüyoruz, Irak'ta görüyoruz, Kuzey Kıbrıs'ta görüyoruz. Türk Devletlerinin hepsinde büyük sıkıntılar var. Bunların hepsinin önderliğini yapabilmek dünya kamuoyunda güçlü bir şekilde ortaya çıkartabilecek devlet Türkiye'dir. Kitapta kendi görüşlerimizi aktardık. İnşallah okurlarımızın çok faydalanacağını düşünüyorum.”

“TÜRKİYE SEÇİMDE BÜYÜK BİR SINAVDAN GEÇTİ”
31 Mart yerel seçim sonuçlarını da değerlendiren Dr. Reşat Doğru, “Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir sınavdan geçti. Bu sınav dünya tarafından takip edilen bir seçimdi. Benim gördüğüm kadarıyla güzel bir seçim yapıldı. Seçim sonucunun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tokatımız için Tokat Belediye Başkanımıza diğer belediyeler için de ilçe belediye başkanlarımıza başarılar diliyorum. Seçimler Cumhuriyetimizi, demokrasimizi daha fazla güçlendirmesi gereken seçimlerdir. Yani seçimle de biz demokrasiyi güçlendirebiliriz. Cumhuriyetimiz güçlenir ve Türkiye milleti, devleti dünyanın her yerinde kabul edilebilir konuma gelir. Genel mana da hele de Tokat'ta olgunluk içerisinde geçen bir seçimdi. Burada Adalet ve Kalkınma Partisi de başarılı, Milliyetçi Hareket Partisi de başarılı, kısmi olarak Cumhuriyet Halk Parti de başarılıdır. Genel manada şunu söylemek isterim ki birlik ve beraberlik, sevgi kazanmalıdır. Seçimlerin amacı bu olmalıdır. Ankara ve İstanbul'da bir takım sıkıntılar var ama duyduğumuz kadarıyla itirazlar devam ediyor. Sonuçta adaletin kestiği parmak acımaz. Dolayısıyla sonuç nasıl çıkarsa da hayırlı olsun dememiz gerekiyor” diye konuştu.
Erken seçim olur mu? Sorusuna “Erken seçim olacağı kanaatinde değilim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ BÜYÜK
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ...