Türk güreşine ‘Tokat’ damgası vurulacak

Türk güreşine ‘Tokat’ damgası vurulacak

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda, Tokat Valiliğinin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde hayata geçirilen Spor Tokat projesi ile Türk güreşine Tokat damgası vurulacak.

19 Temmuz 2019 - 10:11

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda ata sporu güreşte dünya şampiyonları yetiştirmiş olan Tokat’ta güreşin yeniden canlandırmak, Türk güreşine Tokat damgası vurmak için Spor Tokat kapsamında eylül ayından itibaren uygulanacak çalışmalar planlandı. 


Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü güreş antrenörleriyle düzenlenen toplantıda Tokat merkez, tüm ilçe ve beldelerde güreşi tabana yaymak,  güreşin toplumun her kesiminde izlenimliğini artırmak, il ve ilçeler, beldeler arası turnuvalar yapmak, Uluslararası turnuvalar düzenlemek, Türk güreşine ‘Tokat’ damgasını vurmak için kısa, orta ve uzun vadeli programların hazırlanması görüşüldü. 


Vali Dr. Ozan Balcı,  hazırlanan programların Eylül ayından itibaren uygulamaya geçmesinin hedeflendiğini belirterek, “Spor Tokat projesi kapsamında yapılacak çalışmalar ile Tokat güreşte parlak günlerini tekrar yakalayacak. Ata sporumuz güreşin başarılı olması, yaşaması için katkı sunmaya, değer üretmeye çalışıyoruz.” dedi. 


Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Spor Şube Müdürü Ömer Besler, Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Şahin,  Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı, Eski Milli Güreş Takım Antrenörü Sezai Işkın ve güreş antrenörleri katıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobil takla attı: 5 yaralı
Otomobil takla attı: 5 yaralı
Tokatlı trafik polisi kazada şehit oldu
Tokatlı trafik polisi kazada şehit oldu