Türk Modernleşmesi ve Mustafa Kemal Atatürk Konferansı

Türk Modernleşmesi ve Mustafa Kemal Atatürk Konferansı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından “Türk Modernleşmesi ve Mustafa Kemal Atatürk” konulu konferans düzenlendi. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda gerçekleşen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe, Tokat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

13 Kasım 2019 - 12:36

Devlet Konservatuarı öğretim elemanlarının “Atatürk’ün sevdiği şarkılar” konseri ile başlayan etkinlik Doç. Dr. İsmet Türkmen’in konferansı ile devam etti. Türkmen konferansında, Türk modernleşmesi ve Atatürk, modernleşme tarihimizin safhaları, modernleşme sürecinin tarihi arka planı hakkında dinleyicilere bilgiler aktardı. Doç. Dr. Türkmen, “1922 yılında saltanatın kaldırılması ve 1924 yılında hilafetin kaldırılması, Mustafa Kemal Paşa’nın Milli Mücadele Döneminde savunduğu saltanat ve hilafet mevcutlu devlet anlayışından ayrıldığının önemli bir ifadesidir. Genç kuşaklar mazisine sahip çıkacaktır.” dedi.

Etkinlik sonrası Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe Devlet Konservatuarı öğretim elemanlarına ve Doç. Dr. İsmet Türkmen’e katkılarından ötürü teşekkür belgesi takdim etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x