google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Türk Tabipler Birliği’ne karşı bildirge

Türk Tabipler Birliği’ne karşı bildirge

Aralarında Tokat Tabipler Odası’nın da olduğu 22 Tabip Odaları, Hekim Dernekleri ve Gurupları ortak bildiri yayınlayarak, mevcut Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi’nin ve Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın kendilerini temsil etmediğini ifade ederek, mücadelelerini demokratik yollarla sürdüreceklerini duyurdular.

06 Ekim 2020 - 11:20

Tokat Tabipler Odasının da arasında bulunduğu 22 Tabip Odaları, Hekim Dernekleri ve Gurupları ortak bildiri yayınladı. Bildiride mevcut Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın hekimleri ve halk sağlığını düşünmediğini bu nedenle kendilerini temsil etmediği vurgulandı. 72. Büyük Kongrede seçilen yeni Merkez Konseyi tarafından başkanlığa getirilen Dr. Şebnem Korur Fincancı’yı tanımadıklarını söyleyen meslek kuruluşu temsilcileri mücadelelerinin devam edeceğini belirtiler.

“GEÇMİŞİ ŞAİBESİZ OLMALI”

22 Tabip Odaları, Hekim Dernekleri ve Gurupları tarafından yayınlanan bildirgede şu ifadelere yer verildi:  “Türk Tabipler Birliği 6023 yasayla kurulmuş ülkemizdeki hekimlerin en köklü ve meşru meslek kuruluşudur. Birliğimizin öncelikli amacı hekim haklarını korumak, ekimler arası dayanışmayı artırmak, halk sağlığını iyileştirmeye ve sorunları gidermeye yönelik bilimsel çözümler üretmektir. Türk Tabipler Birliği’nin yasal misyonu doğrultusunda ki çalışmaları, hem toplumun sağlığının iyileştirilmesini hem de bu ülkemizde hekimlerin haklarının kazanılmasını ve saygınlığının artmasını sağlayacaktır. Başta Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı olmak üzere hekimleri temsil makamında ki insanların, bu makamı taşıyabilmesi için şaibesiz geçmişe ve bununla uyumlu kişilik, tavır ve duruşa sahip olması zorunludur.”

“BİZİ TEMSİL ETMİYOR”

“72. Büyük Kongrede seçilen yeni Merkez Konseyi tarafından başkanlığa getirilen Dr. Şebnem Korur Fincancı, hekim haklarını savunmaya ve halk sağlığını iyileştirmeye yönelik değil Türkiye Cumhuriyet’inin birliğine, ulusal çıkarlarına ve kamu vicdanına aykırı eylem ve söylemleriyle öne çıkmış bir kişiliktir. Sadece seçilmiş olmak kimseye meşruiyet kazandırmaz, meşruiyet liyakati de gerektirir. Bu nedenle mevcut Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0