google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Türk Tabipleri Birliği’ne ortak tepki

Türk Tabipleri Birliği’ne ortak tepki

Aralarından Tokat Tabipler Odasının da bulunduğu 34 meslek odası ortak açıklama yaparak Türk Tabipleri Birliği (TTB)’ye tepki gösterdi. Ortak yapılan açıklamada, “Çözüm; çoklu odalar değil, bütün Hekimlerin adil temsil edildiği TTB’dir” denildi.

20 Ekim 2020 - 10:42

Aralarından Tokat Tabipler Odasının da bulunduğu 34 meslek odası, Türk Tabipleri Birliği’ne çağrıda bulunarak önerilerde bulundu. Öncelikle Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanını istifaya davet eden 34 oda ve meslek kuruluşu ortak kararla şu açıklamayı yaptılar:“Türk hekimleri, meslek örgütümüzün bugün getirildiği konumdan, özellikle TTB Merkez Konseyi (MK) Başkanlığına getirilen kimlikten büyük rahatsızlık duymuştur. Bu kişinin ve destekçilerinin geçmiş etkinlikleri TTB kimliğine büyük zarar vermiştir. Türk Hekimleri olarak mücadelemiz, 1953 yılında kurulan Türk Tabipleri Birliği’nin kurumsal kimliğine karşı değildir, geçmişinde ulusal birlik ve beraberliğimize karşıt tutum almış bir kimliğin ve destekçilerinin TTB MK Başkanlığına ve yönetimine getirilmiş olmasına karşıdır. Hekim haklarının ve toplum sağlığının savunulabilmesi için zorunlu olan hekimlerin birliğini sağlaması mümkün olmayan bu kişi öncelikle TTB MK Başkanlığından ayrılmalıdır. Türk hekimleri vatanına milletine ve asırlık geleneklerine bağlıdır. Meslek örgütümüzün adındaki TÜRK kelimesi biz Tıbbiyeliler için övünç kaynağıdır, kaldırılması kabul edilemez. Bu kavramın adımızdan kaldırılması kavramın düşmanlarının işine yarar.  Bugün Türk Hekimleri olarak inanıyoruz ki meslek odamızın, her zamankinden daha çok, tüm hekimlerimizin desteğine ihtiyacı vardır. Bugün, hekim hakları ile birlikte vatanımızın ve milletimizin birliğini savunacak güçlü bir meslek örgütü olabilmesi adına TTB’ye sahip çıkmak için bütün meslektaşlarımızı Tıbbiyeli Hikmet ruhuyla davranmaya çağırıyoruz.”

KARARA İMZA ATAN ODALAR

Kararda imzası olan oda ve meslek kuruluşları ise şu şekilde; Aksaray TO, Amasya TO, Çorum TO, Denizli TO, Erzurum- Kars - Iğdır - Ardahan - Bayburt - Gümüşhane TO, Kahramanmaraş TO, Karabük TO, Karaman TO, Kayseri TO, Konya TO, Kütahya TO, Malatya TO, Nevşehir TO, Niğde TO, Ordu TO, Rize - Artvin TO, Sakarya TO, Sinop TO, Tokat TO, Yozgat TO, Ankara TO Hekimiz Biz Grubu , Antalya TO Önce Hekim Grubu, Balıkesir TO Önce Hekim Grub, İstanbul TO Cumhuriyetçi Hekimler Grubu, İzmir TO Hekim Güçbirliği Grubu, 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği, İstanbul Hekim Hakları Derneği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI'dan 24 Kasım...
Kapalı ortamlara dikkat!
Kapalı ortamlara dikkat!
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0