“Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için mücadele...

“Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için mücadele edeceğiz”

DSHP Genel Başkanı Hüseyin Alpay ve beraberindeki heyet Balıkesir'de coşkuyla karşılandı.

17 Mart 2020 - 10:41

DSHP Genel Başkanı Alpay Balıkesir'de basın mensupları ve partililerle kahvaltıda buluştu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız, "DSHP bir taban hareketidir. Bir Anadolu hareketidir. Biz işçinin, köylünün, emekçinin partisiyiz. Biz garip-gurebanın partisiyiz, Ecevit'in kasketiyle simgeleşen dürüstlüğün ve halkçılığın partisiyiz." dedi.

 

Balıkesir'de coşkulu bir partili kitlesiyle karşılanan Genel Başkan Alpay, DSHP'nin devletin terör örgütleriyle mücadelesinde katkı sunacağını ifade ederek, FETÖ belasına karşı da amansız mücadele edeceklerinin altını çizdi. Eşitlik ve özgürlük mücadelesi verdiklerini belirten Alpay, “Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü için mücadele edecek, yurttaşlarımızın ekonomik ve sosyal haklarının gelişimi için politikalar üreteceğiz. Unutulan ve unutturulan Bülent Ecevit'in demokratik sol ilkelerini yeniden siyasete kazandıracağız. Demokratik sol ilkelerle politika yaparken, toplumun bütün kesimlerinin sorunlarına da çareler üreteceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

EDREMİT ALPAY’IN YANINDA

 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde de yurttaşlarla buluşan DSHP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, Türkiye’nin yeni ve farklı bir söyleme ihtiyacı olduğunu bildirdi. Edremit’te güçlü bir tabanları olduklarını söyleyen Alpay, teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Edremit İlçe Başkanlığı’nı da kısa sürede faaliyete geçireceklerini sözlerine ekledi.

 

DSHP Genel Başkanı Hüseyin Alpay'ın Balıkesir ziyaretine Genel Sekreter Gürsel Durmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Bahtiyar Çetinbaş, Genel Başkan Yardımcıları Tungay Şimşekkan, Mehmet Akma, Servet Şinasi Yıldız, Semiha Alkış, Çağlayan Garipoğlu ve Sevil Ege de katıldı.

 

Öte yandan DSHP Balıkesir İl Başkanlığı'na Ahmet Olgun atanırken, düzenlenen etkinlikte Balıkesir'de diğer partilerde yer alan birçok isim DSHP'ye katıldı. Genel Başkanımız partimize katılanlara rozetlerini takarak başarılar diledi.

 

İZMİR'DE DE AYNI COŞKU YAŞANDI

 

Balıkesir programından sonra İzmir'e geçen Genel Başkanımız, İzmir'de de aynı coşkuyla karşılandı.

 

İzmir programında ilk olarak basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan DSHP Genel Başkanı, daha sonra partililerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu. İzmir İl Başkanlığı'na Yasemin Denen'in atandığı bilgisini veren Hüseyin Alpay, “İzmir DSHP’nin kalesi olacak. Buradan bir kez daha ilan ediyorum; Türkiye, Demokratik Sol İlkeler doğrultusunda yeniden yönetilecek, eşitlik ve barış mutlaka sağlanacak.” şeklinde konuştu.

 

İzmir'de ulusal yayın yapan TV35 ekranlarından, canlı yayımlanan bir programa katılan DSHP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, program sunucusu Senem Gökdağ'ın sorularını yanıtladı. Oldukça ilgi gören program binlerce kişi tarafından izlendi. İzmir'deki yerel gazeteleri de ziyaret eden Alpay, DSHP'nin politik duruşunu anlattı. İlkeler üzerinden siyaset yapacaklarını belirten Hüseyin Alpay, "Önümüze çıkan her engel bizi daha çok motive ediyor ve yolumuza daha güçlü bir şekilde yürümemize vesile oluyor." dedi.

 

İzmir Valisi Erol Ayyıldız'a da nezaket ziyaretinde bulunan DSHP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, daha sonra Ankara'ya hareket etti.

 

DSHP liderinin İzmir ziyaretine, Genel Başkan Yardımcıları Tungay Şimşekkan, Mehmet Akma, Servet Şinasi Yıldız, Semiha Alkış ve Sevil Ege ile Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Halil Değişmen eşlik etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”