Türkiye’nin En İyi Rezidansı Ödülü Tokat’a

Türkiye'nin En İyi Rezidansı Ödülü Tokat'a

Bu yıl 5'incisi düzenlenen Sign of the City Awards 2018 ödülleri sahiplerini buldu. İnşaat sektörünü teşvik amacıyla Hürriyet Gazetesi'nin öncülüğünde düzenlenen törende, birincilik ödülü örnek bir vizyon oluşturması, yenilikçi yaklaşımı, mimari kalitesi, yaratıcı özellikleri ve kent yaşamına katkısı nedeniyle Tokat'tan katılan Prym Luxury Residence Türkiye'nin en iyi rezidansı seçildi.

12 Kasım 2018 - 12:49 - Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 12:55

HÜRRİYET’in öncülüğünde 5 yıl önce gayrimenkul ve inşaat sektörünü teşvik etmek üzere yola çıkan ve bu süre içerisinde Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul platformu olarak kabul edilen;  Sing Of the City Awards (SotCA) töreni önceki akşam gerçekleşti. Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı Prof. Dr. Güzin Konuk, World Architecture Community Kurucu Başkanı Prof. Dr. Suha Özkan eş başkanlığında toplanan 18 kişilik jüri; toplamda 5 ana kategoride 25 başlıkta 61 kurum ve kuruluştan gelen 120 başvuruyu inceledi. Gecede 38  ödül sahibini oldu.

GELENEKSEL HALE GELDİ

Ödül törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Türkiye'de gayrimenkul sektörünün dünya çapında marka olması için yola çıkmış ve gelenekselleşmiş ve bu yıl 5.'si düzenlenen SotCA'nın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu projeyi düzenleyen başta Demirören Medya grubu olmak üzere tüm jüri üyelerimize, firmalarımıza, mimarlarımıza, markalarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarışmada dereceye girenleri tebrik ediyorum” diye başladığı konuşmasında bakanlığın yaptığı çalışmalardan bahsetti. Yeni hükümet sisteminin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak göreve geldiğinden bu yana gayrimenkul sektörünün paydaşlarıyla bir araya

geldiğini ve sorunların çözümü noktasında önemli adımlar attıklarını belirten Bakan Kurum,  “İlk çalışmamız 'Türkiye için Kazanç Vakti' sloganı ile yola çıktığımız kampanyamız oldu. Bu kampanya ile birlikte yüzde 0,98 vade farkıyla 120 ay taksitlendirme yaptık, güzel bir satış gerçekleşti. Sektörümüzü ve sektörümüzü etkileyen diğer sektörlere ciddi bir hareket sağladı” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VURGUSU

Kentsel dönüşüm konusuna değinen ve 580 bin konutun dönüşümünün gerçekleştirildiğini söyleyen Kurum sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizdeki yerleşim alanlarının yüzde 66'sı deprem bölgesi, nüfusun yüzde 71'i 1. ve 2. bu bölgelerde yaşıyor. Kentsel dönüşüm en önemli gündem maddemiz. Kentsel dönüşümde de yüksek binalar değil şehrin siluetine uygun yatay binalar yapma kararı aldık. Yüzde 10-15 oranında imar artışına müsaade edeceğiz. Arz talep dengesi çerçevesinde dönüşümün yürütülmesi bizim için önem arz ediyor.”
Ülke geneli için mekansal stratejik planı hazırladıklarını belirten Bakan Kurum, gayrimenkullerin gerçek değeri üzerinden satılması için de bir düzenleme yapılacağını söyledi.

ŞEFFAF ELEME
SotCA Jüri Eş Başkanı Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı Prof. Dr. Güzin Konuk “21. yüzyıl bilgi teknolojileri yüzyılı. Kentler artık yeni yaşam biçimlerini etkiliyor. Kentlerin oluşumunda 3 hedefin üzerinde durulması gerekiyor: farkındalık, bakış açısında derinlik ve iş birlikleri platformu. Bu akşam bu 3 hedefin de SotCA bünyesinde gerçekleşmesi gurur verici” diye konuştu. SotCA Jüri Eş Başkanı World Architecture Community Kurucu Başkanı Prof. Dr. Suha Özkan ise projelerin bağımsız bir jüri tarafından oy birliği ile seçildiğini belirtti ve “Tüm jüri üyeleri çağdaş teknolojiyi kullanarak şeffaf bir eleme gerçekleştirdi. Ödül alanları kutluyor ve yapı tarihine damga vuran SotCA'yı alkışlıyorum” dedi. LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, “Söylenecek çok şey var çünkü inşaat sektörü derin ve geniş bir sektör. Sektörden kazancımızı müşterilerimizle paylaşmayı bir gelenek haline getirdik. Bu akşam sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

TÖRENE YOĞUN KATILIM OLDU
STRATEJİK ortaklığını EY Türkiye'nin yaptığı SotCA, Hürriyet'in öncülüğünde, Lineadecor proje ortaklığında, Schindler Asansör'ün platin sponsorluğunda ve Emlak Konut'un katkılarıyla gerçekleşti. Törene, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Teknik Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş, Schindler Genel Müdürü Zafer Kabadayı, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, Kütahya Porselen ve NG Sapanca Otelleri'nin Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Güral, DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli, IC & Altyapı İcra Kurulu Üyesi Abdullah Keleş, Demirören Medya Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Emrah Kurtoğlu, Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz,  Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Demirören Haber Ajansı Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Gökçe Aytulu, Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi  Deniz Sipahi, Hürriyet yazarlarından Sedat Ergin, Yalçın Bayer gibi bürokrasi, iş ve basın dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

SOTCA 2018 JÜRİSİ
- Prof. Dr. Güzin Konuk - SotCA Jüri Eş Başkanı Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı
- Prof. Dr. Suha Özkan - SotCA Jüri Eş Başkanı World Architecture Community Kurucu Başkanı
- Ali Faruk Göksu -Kentsel Strateji Kurucu Ortağı
- Ali Pamir - Pamir & Soyuer Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı
- Altan Elmas - KONUTDER Başkanı
- Avi Alkaş - JLL Ülke Başkanı
- Aytek İtez - Türk Serbest Mimarlar Derneği Başkanı
- Ayşe Hasol Erktin - Mimar, MDS
- Ercan Ecemiş - LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı
- Ferdi Erdoğan - Türkiye İMSAD Başkanı
- Füsun Yılmaz Phillipson - GYODER Yönetim Kurulu Üyesi
- Haluk Sur - FORUM İstanbul 2023 Düşünce Platformu İcra Kurulu Başkanı
- Hüseyin Arslan - Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanvekili
- Doç. Dr. Lale Özgenel -ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi
- Makbule Yönel Maya - TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü
- Nazmi Durbakayım - İNDER Başkanı
- Neşecan Çekici - GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
- Zafer Baysal - ULI Türkiye Başkanı
-EN İYİ KONUT PROJELERİ KATEGORİSİ
- En İyi Konut-Devam Eden Projeler
Modda Suites, Ontan Mühendislik Mimarlık- Mimari Tasarım: Mennan Elmacı
- En İyi Çok Katlı Konut-Tamamlanmış Projeler
Kumru Ankara, Kuzu Toplu Konut İnşaat- Mimari Tasarım: A Tasarım Mimarlık
- En İyi Çok Katlı Konut-Devam Eden Projeler
Akzirve Hayat, Akzirve Turizm İnşaat Gayrimenkul Yatırım - Mimari Tasarım: Tabanlıoğlu Mimarlık
- En İyi Rezidans-Devam Eden Projeler
Prym Luxury Residence Tokat, Prym Gayrimenkul Yatırım – Mimari Tasarım: HD Tasarım Mimarlık - Hakan Dol

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
İyi Partili Er’den 19 Mayıs mesajı
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge
‘Sevgi Evi’nde işkence’ İddialarına önerge