TÜRKİYE NİN MODELİ OLACAK

TÜRKİYE NİN MODELİ OLACAK

Kadının Gücü Tokat'ın Gücü Projesi kapsamında Tokat Kadın Kooperatifleri proje sözleşme imza töreni düzenlendi. Törende konuşan Tokat Valisi Ozan Balcı, “Biz kadınlarımıza inanıyoruz. Tokat Kadın kooperatifleri Türkiye'nin modeli olacak” dedi.

14 Eylül 2020 - 10:41 - Güncelleme: 17 Eylül 2020 - 13:01


Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene, Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kadın kooperatifi başkanları ve davetliler katıldı. 
Programın açılış konuşması OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle tarafından yapıldı. Sonrasında Emirseyit Beldesi Rençper ve Zanaatkâr Kadınlar Kooperatifi (ERZAK) Başkanı Gülşen Bekgöz, kadın kooperatifleri adına bir konuşma yaptı. Bekgöz “Kadın kooperatifleri olarak şöyle diyoruz, her şey gelip geçici kurumlarla kooperatifler kalıcıdır. Önemli olan insanlığa faydalı işler bırakmak, gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır.” Dedi.”

“KADINLAR BAŞIMIZIN TACI”
Tokatlı tüm kadınları her zaman destekleyeceklerini belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Kim kadınların desteğini alırsa, kadını sosyal hayata, siyasete katarsa o ülkelerin ne kadar başarılı olduğunu, büyük mesafeler kat ettiğini de son yıllarda daha iyi gözlemliyoruz. Kadınlarımızın her alanda bulunması noktasında bundan sonrada daha önemli yerlerde olacağına inancım ve güvencim tam. Her zaman her daim Tokatlı tüm kadınlarımızın da yanlarında olduğumuzu da ifade ediyorum. Her zaman onlar bizim başımızın tacı.  İnanıyorum ki hep birlikte vereceğimiz desteklerle, çalışmalarla bu kooperatiflerimiz Türkiye'de marka olacak ben buna inanıyorum.” İfadelerini kullandı. 

“TOKAT KADIN KOOPERATİFLERİ TÜRKİYE'NİN MODELİ OLACAK”
Vali Ozan Balcı yaptığı konuşmada, “ Tokat Kadın Kooperatifleri diye bir yıldır üzerinde ekip olarak tüm Tokat olarak çalıştığımız Tokat Kadın Kooperatiflerinin mutluluğunu, açılışını, paylaşmak için bir araya geldik. 14 tane kadın kooperatifi kuruldu. 6 milyonluk bir fon oluşturduk biz, Tokat Kadın Kooperatiflerinin emrine vermiş olduk. Başlarında ilçe belediye başkanlarıyla, kaymakamlar var ve oradaki daire amirleri kadınlarımızla beraber yürüyor. İlde de bizler yürütüyoruz hep beraber. Bence çok güzel harika bir iş oldu. ben şuna inanıyorum her zaman, kadına inanmak Türkiye'nin geleceğine inanmaktır. Hatta derler ya 'kadının aklından zekâsından yetenek ve yetilerinden yararlanmayan bir toplum vücudunu yarısı felç olmuş bir insana benzer' onun için kadının gücü bizim için çok önemli. Biz kadınlarımıza inanıyoruz. Bu projelerin gerçekleşmesinde katkıları olan bütün herkese teşekkür ediyorum. Tokat Kadın kooperatifleri Türkiye'nin modeli olacak. Tokat Kadın Kooperatiflerimizin Tokat'ımıza, tarımımıza, Tokatlı hemşerilerimizin huzuruna, refahına, zenginleşmesine, ülkemizin birliğine beraberliğine daha çok katkı sağlamasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.  

HAYAL HAYATA GEÇİRİLDİ   
Sonrasında kürsüye davet edilen Tokat Milletvekili Özlem Zengin, “Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber uzun zaman çalıştık. Kendisi o zaman başbakanken biz İstanbul meclis üyeleri listelerini birlikte yaptık. Ben o zaman İstanbul Kadın Kolları Başkanıydım. Bu listeleri yaparken bazı kadın arkadaşlarımızın ismi listede en alt sırada kaldı. Cumhurbaşkanımız o zaman bana dedi ki “Özlem Hanım hiçbir kadının adını en alta yazmayalım. Bize bir kadının isminin en alta yazılması yakışmaz.” Bu bir yaklaşım ortaya koyuyor. Başta Sayın Valimiz olmak üzere bu konuya emek veren bütün kadınlara çok teşekkür ediyorum. Türkiye'de kadın konusunun çok marazlı konuşulduğunu düşünüyorum. Hep dertli yönleriyle konuşuluyor. Özellikle olumlu bir sebeple burada olmayı çok önemsiyorum. Ümit veren, gelecek için önem arz eden bir mesele.  Tokat'ın güzelliklerine, değerlerine sahip çıkılmasını, bunları sevmeyi çok önemsiyorum. Hani deniliyor ya 'köklerimize basalım ama geleceğe uzanalım'. Bu tarz projelerle, bu olabiliyor. Kooperatiflerle ilgili önce hayalini kuran, sonra bu hayali hayata geçiren herkese çok teşekkür ediyorum. Biz kısa önce ERZAK kooperatifi yerinde ziyaret ettik. Ben İlhan İrem'i çok sevenlerdenim daha sonra bayanlara bir şarkı hediye ettim. Bu şarkının Erkin Koray ile mukabele görmüş olmasından ve anlaşılmış olmaktan çok büyük mutluluk duydum.” 

STANTLAR GEZİLDİ
Program sonun da davetliler kadın kooperatiflerinin ürünlerini tanıttıkları stantları gezdi.  

2020/09/2020-09-15-10-43-16.jpg
2020/09/2020-09-15-10-43-19.jpg
2020/09/2020-09-15-10-43-21.jpg
2020/09/2020-09-15-10-43-24.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı