Türkiye’nin Yeni Dış Politikası TOGÜ’de konuşuldu

Türkiye’nin Yeni Dış Politikası TOGÜ’de konuşuldu

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “Türkiye’nin Yeni Dış Politikası Paneli” düzenlendi

27 Şubat 2020 - 10:34

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ)  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “Türkiye’nin Yeni Dış Politikası Paneli” gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda yapılan panele Türkiye Cumhuriyeti Çad eski Büyükelçisi Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kavas, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, dekanlar, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Çad eski Büyükelçisi Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kavas, MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, İİBF Dr. Öğr. Üyesi Mayada Kamal Eldeen, İİBF Dr. Öğr. Üyesi Samiratou Dipama’nın konuşmacı olarak katıldığı panelin moderatörlüğünü İİBF Öğretim üyesi Doç. Dr. Muhittin Demiray yaptı.

İNGİLİZCE İKİ PROGRAM İÇİN YÖK’ BAŞVURULACAK

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, TOGÜ’nün uluslararasılaşma anlamında önemli aşamalar kat ettiğini ifade ederek “Önemli hedeflerimizden birisi uluslararasılaşmak. Uluslararası öğretim üyesi sayısında doktoralı öğretim üyesi sayımızı altıdan dokuza çıkardık. Yakın bir zamanda 12-13 rakamlarını bulacağız. Nihai hedefimiz de 50 öğretim üyesi. Uluslararası öğrenci sayımız da 1500 civarında. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İngilizce dilinde eğitim verecek 2 program daha açacağız. Uluslararası ilişkiler ve işletme bölümlerini (İngilizce) açmak için YÖK’e teklif çalışmalarımıza da başlamış bulunmaktayız” dedi.

TÜRKİYE’NİN YENİ DIŞ POLİTİKASI KONUŞULDU

Ardından Doç. Dr. Muhittin Demiray’ın moderatörlüğünde panele geçildi. Türkiye’nin Yeni Dış Politikası panelinde, İİBF Dr. Öğr. Üyesi Samiratou Dipama Afrika ile ilişkiler bağlamında Burkina Faso ile Türkiye ilişkileri konusunda dinleyicilere bilgiler aktardı. İİBF Dr. Öğr. Üyesi Mayada Kamal Eldeen, Afrika ile ilişkiler bağlamında Türkiye Sudan ilişkileri konusunda dinleyicilere bilgiler verdi. MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin yapmış olduğu konuşmada, Türkiye’nin ve MÜSİAD’ın dış ticareti ve ekonomik ilişkileri ile ilgili bilgileri dinleyicilerle paylaştı. Türkiye Cumhuriyeti Cad eski Büyükelçisi Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kavas ise Türkiye’nin dış politikası ile ilgili bilgileri dinleyicilere aktardı.

Panel sonrasında öğrencilerin sorularını cevaplayan panelistlere Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü