TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRAN PAYLAŞIM

TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRAN PAYLAŞIM

İyi Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı’nın şahsi hesabından yaptığı 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’i hedef alan paylaşımı sonrasında Türkiye ayağa kalktı.

26 Temmuz 2021 - 21:04

İyi Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı, twitterda bulunan bir paylaşımın altına şahsi hesabından yaptığı yorum ile gündem oldu. “Semih Terzi’nin aksine asıl darbecinin Halis Demir olduğunu biliyorsunuz değil mi?” şeklinde yaptığı paylaşımın Sabah Gazetesi tarafından haberleştirilmesi ile birlikte Sarıtaşlı’ya tepki yağdı.

 

İYİ PARTİ DAHİL SİYASETTEN TEPKİ GELDİ

Uğur Songül Sarıtaşlı’nın skandal olarak da ifade edilen paylaşımı kısa sürede ülke gündemine bomba gibi düştü. 15 Temmuz’un kahraman isimlerinden birisi olarak bilinen Ömer Halis Demir’in, darbeci olarak nitelendirilmesine farklı siyasi görüşlerden birçok isim tepki gösterdi. Bu tepkilerden en çok dikkat çekeni ise kendi partisi olan İyi Parti tarafından yapılan basın açıklaması oldu. Olağanüstü olarak toplanan İyi Parti Tokat İl Başkanlığı Yönetimi, Pazar akşam saat 20.30’da il binalarında bir basın açıklaması yaptı. Tüm yöneticilerin katıldığı toplantıda basın açıklaması metni İyi Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol tarafından okundu

 

KESİN İHRAÇ İSTEMİ İLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

İyi Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol’un yaptığı basın açıklamasında en dikkat çekici nokta, il yöneticisi Uğur Songül Sarıtaşlı’nın kesin ihraç sebebi ile disipline sevk edildiğini söylediği nokta oldu. İyi Parti Genel Merkezi’nin de bilgisi dahilinde yapılan basın açıklaması metni şöyle oldu: “Sosyal Medya da paylaşım yapan Uğur Songül Sarıtaşlı' nın il başkanlığımız da başkan yardımcılığı görevi bulunmayıp, partimiz yönetim kurulu üyesidir. Şahsın Twitter hesabında 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir hakkında akıl ve vicdan sahibi hiçbir Türk  -vatandaşının kabul edemeyeceği, il teşkilatımızı ve bütün İYİ PARTİ camiasını derinden üzen oldukça çirkin bir paylaşım da bulunmuştur. Şehidimiz Ömer Halisdemir, Türk Milletinin Anadolu coğrafyasındaki varoluş mücadelesinin milyonlarca şehidinden biridir. Ayni zamanda Şehidimiz Ömer Halisdemir, Türk Milletinin yiğit evlatlarının bundan böyle darbeye kanları ve canları pahasına müsaade etmeyeceğini gösteren öncü bir şehidimizdir. Bu topraklardaki varlığımızı borçlu olduğumuz şehitlerimize yönelik saygısızlığı asla ve kata kabul etmeyeceğimiz bilinmelidir. Bu çirkin paylaşımdan haberdar olduğumuz an itibari ile bahse konu kişiyi kesin ihraç istemi ile disipline sevk ettiğimizi ve bundan sonrasını yüce Türk adaletine bıraktığımızı kamuoyuna duyururuz.”

 

HUKUKİ İŞLEMLER DE DEVAM EDİYOR

İyi Parti Tokat İl Başkanlığında yapılan basın açıklamasından sonra pazartesi sabahı Tokat Adliye’sinden bir bilgi notu paylaşıldı. Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı imzasıyla paylaşılan bilgi notunda “Tokat İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Uğur Songül Sarıtaşlı hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter'da ‘Semih Terzi nin tersine asıl darbecinin Halis Demir olduğunu da biliyorsunuz dimi’ şeklindeki paylaşımı sebebiyle derhal soruşturma başlatıldığı, şüphelinin olaya ilişkin ifadesinin alındığı ve olayın tüm boyutlarıyla araştırıldığı hususu kamuoyuna duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

 

TOKATLI SİYASİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR PAYLAŞIMI

Ak Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan ile birlikte MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir de sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir’e minnet mesajlarını verdi.

Milletvekili Beyazıt, “Darbeye Darbe Vuran Kahraman Ömer Halisdemir...” mesajının hemen altında şehidin bir fotoğrafını paylaştı. Milletvekili Arslan ise “Bu aziz millet; vatanı için can vermeye bir an bile düşünmeden, kahramanca yürüyen şehidimiz Ömer Halisdemir'i rahmet, hainleri ise lanetle anacaktır” mesajıyla şehidin fotoğrafını facebook hesabından paylaştı. MHP’li Bulut ise “Ömer Halisdemir VATAN’dır” paylaşımıyla tepkisini ortaya koydu.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da hızlı refleks gösteren isimlerden birisi oldu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımla dikkat çeken Başkan Eroğlu: “Ömer Halisdemir kahraman bir vatan evladı idi. Darbeci Semih Terzi’yi alnından vurarak tarihe adını yazdırdı. Şimdi şehitler ordusunda. Kendisini minnetle yad ediyorum. MEKANI CENNET, RUHU ŞÂD OLSUN. Bunun aksini düşünenlere de; YAZIKLAR OLSUN” mesajını yayınladı. Olayların başladığı twitter’ı tepkisini göstermek için seçen isimlerden birisi de Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir oldu. Aldemir ise mesajında: “Türk milleti nezdinde Ömer Halisdemir'in aziz hatırasını kirletmeye unutturmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Sarıtaşlı’nın Pazar günü alınan ifade ve sağlık kontrolü işlemlerinin ardından, serbest bırakıldığı bilgisine ulaşıldı.

2021/07/2021-07-26-21-10-16.jpg
2021/07/2021-07-26-21-10-24.jpg
2021/07/2021-07-26-21-10-31.jpg
2021/07/2021-07-26-21-10-39.jpg
2021/07/2021-07-26-21-10-42.jpg
2021/07/2021-07-26-21-10-44.jpg
2021/07/2021-07-26-21-10-49.jpg
2021/07/2021-07-26-21-10-56.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...