Ufka Yolculuk 6. Toplantısı Yapıldı

Ufka Yolculuk 6. Toplantısı Yapıldı

“Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü” Konulu Ufka Yolculuk-6 Kültür ve Bilgi Yarışması tanıtım toplantısı çok sayıda davetlinin katılımıyla İncipark'ta yapıldı

07 Aralık 2017 - 11:45 - Güncelleme: 07 Aralık 2017 - 11:48

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Müftüsü Ahmet Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Genel Sekreteri Ekrem Anaç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir'in yanı sıra bir çok seçkin misafirin  katıldığı programa konuşmacı olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi  Prof. Dr. Orhan Çeker katıldı.

Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü adına konuşan Bünyamin Gürbüz yarışmayla ilgili şunları söyledi: “Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 6'ncısı, “Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü” konusuyla 13 Kasım2017 itibariyle kayıtlara başladı. Tokat organizasyonunu proje ortağı olarak Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü gerçekleştirecek.”

“SÜNNET OLMADAN ÜMMET OLMAZ”
“Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temasıyla 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek 6. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması'nın 13 Kasım 2017 tarihinde başlayan kayıtları, 04 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek. www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuruların yapıldığı yarışmanın yazılı sınavı 8 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.

ENGELLİLER VE MAHKUMLAR DA YARIŞIYOR!
Engelliler ve mahkumların katılabildiği yarışma 11  farklı kategoride yapılacak. A, B, C, D, E, F ve I Kategorileri Türkçe dilinde, G, H ve K kategorileri Arapça dilinde, J Kategorisi ise İngilizce dilinde olacak. Her kategori sorularının ayrı hazırlanacağı yarışma; A Kategorisi (10 yaş altı), B Kategorisi (10-14 yaş), C Kategorisi (14-19 yaş), D Kategorisi (19-30 yaş), E Kategorisi (30 yaş üstü), F Kategorisi/İhtisas Kategorisi (Resmi veya fahri din görevlileri),  (imamlar, müezzinler, Kur'an kursu hocaları, vaizler vs.), G Kategorisi (Arapça 18 yaş altı), H Kategorisi (Arapça 18 yaş üstü), I Kategorisi (Türkçe online),  J Kategorisi (İngilizce online), K Kategorisi (Arapça online) olmak üzere 7'den 70'e 8 milyar insanlığın istifadesine sunulacak.

DÜNYANIN HER NOKTASINDAN ONLİNE SINAV HEYECANI
Yarışmaya sınıflardan bağımsız olarak www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden I (Türkçe online) Kategorisinde 8 Nisan 2018 saat: 10.15'de (TSİ), J (İngilizce online) ve K (Arapça online) Kategorilerinde 15 Nisan 2018 saat: 11.00 ve 18.00'de (UTC) yapılacak.

“KAZANANLAR İSTERSE UMRE'YE, İSTERSE DOST ÜLKEYE GİDECEK”
Yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar 2 Umre Seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 Umre Seyahati + bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 Umre Seyahati + 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. - 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak. Bunların yanı sıra Tokat genelinde A,B,C,D,E kategorilerinde  dereceye giren 99 kişiye ise derecesine göre 1500TL ile  50 TL  arası  ödüller dağıtılacak.

DESTEK OLAN KURUMLAR
Projeye destek olan; Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın  yanı sıra  resmi ve özel yüzlerce kurum, kuruluş, kulüp, vakıf ve derneklerin ortaklığında on binlerce gönüllü ile gerçekleşmesi bekleniyor.

Tanıtımın ardından kürsüye gelen Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi  Prof. Dr. Orhan Çeker “Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü” konulu konuşmasında Sünnet olmadan ümmet olunamayacağını ayetler ve hadisler ışığında dinleyicilerle paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?