google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Ulaştırma Bakanı ile gündem Tokat

Ulaştırma Bakanı ile gündem Tokat

Tokat Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanı video konferans yoluyla görüştükleri Ulaştırma Bakanı Adil Kasapoğlu’ndan Yeni Tokat Havaalanı ve Tokat-Niksar Karayolunun kısa sürede hayata geçirilmesi sözünü aldı. Ulaşımla ilgili birçok çalışma ayrıca masaya yatırıldı

05 Mayıs 2020 - 12:51

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Tokat Valisi Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve AK Parti İl Başkanı Metin Polat Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Tokat’ın sorunlarını görüştü.

 

Video konferans yoluyla gerçekleşen toplantıda Tokat heyeti, Bakan Karaismailoğlu’na taleplerini iletti. Özellikle Yeni Tokat Havaalanı ve Tokat – Niksar Karayolunun bir an önce bitirilmesi ve faaliyete geçmesi talep edildi. Toplantının gündemiyle ilgili detayları AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat gazetemize aktırdı.

 

SALGINDAN SONRA TOKAT’A GELMESİ PLANLANIYOR

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat şu bilgileri verdi: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu ile Tokat Milletvekillerimiz, Valimiz ve Belediye Başkanımızla video konferans yoluyla bir araya geldik. Bakanımızdan, öncelikle şuan devam etmekte olan Yeni Tokat Havaalanı inşaatımızın ve Tokat – Niksar Karayolunun biran önce tamamlanarak hayata geçmesini istedik. Bunların yanı sıra yine ilimiz için önem arz eden; çevre yolundaki onarım işinin tamamlanması, Tokat-Amasya Karayolunun tamamlanması, Tokat-Zile-Alaca yolu, Havaalanı kavşak düzenlemeleri, Reşadiye Ünye Yolu Çakmak mevkiinde ki heyelan alanı, Niksar-Başçiftlik yolu, Tokat-Almus yolu, Tokat-Turhal yolu arası kavşak düzenlemeleri, Amasya – Mecitözü yolu olmak üzere birçok konuyu görüştük ve taleplerimizi ilettik. Özellikle Havaalanı ve Tokat – Niksar Karayolunun kısa bir süre içerisinde hayata geçirilmesi sözünü aldık. Ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu durum malum. Tüm bunlara rağmen hükümetimizin hizmetlerine aralıksız devam edecektir. Korana Virüs belasından ülkemiz tamamen kurtulup normalleştiğinde sayın Bakanımızdan kendi memleketini ziyaret ettikten sonra ilk ziyaretini Tokat’a gerçekleştirmesini istedik, Bakanımız da bu fikre sıcak baktı” dedi.

 

Tokat’ın Ulaşım ve Altyapı ile ilgili sorunlarını ve taleplerini ilgi ve alakayla dinleyip, Tokat’a gösterdiği hassasiyetten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na teşekkür eden Polat; Bakan Karaismailoğlu’na yeni görevinde başarılar diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0