ULU ÖNDER ÖZLEMLE ANILDI

ULU ÖNDER ÖZLEMLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79'uncu yıldönümünde Tokat'ta düzenlenen törenle anıldı

10 Kasım 2017 - 19:36

Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma töreni, Tokat Valisi Ömer Toraman, Tokat Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı. Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05’te siren çalınarak saygı duruşuna geçildi. O anlarda Tokat’ta adeta hayat durdu.

 

 

Ulu Önderi anma töreni Gazi Osman Paşa Lisesi’nde devam etti. Büyük Önder Atatürk’ün anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Ortaokulu Müzik öğretmeni Tülin Şahiner yönetiminde İstiklal Marşımız söylenmesinin ardından açılış konuşmasını Gaziosmanpaşa Ortaokulu Müdürü İsa Çabuk yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gaziosmanpaşa Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elvan Çolak Bektaşoğlu yaptı.

 

Şiir, sinevizyon gösterisi ve Zeybek gösterisi ile devam eden anma programında Gaziosmanpaşa Ortaokulu 8/G sınıfı öğrencisi Kübra İdil Çolak tarafından Mustafa Kemal’in Kağnısı adlı şiir okunurken, Atatürk’e ait bir anı Gaziosmanpaşa Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Zübeyde Mat’ın seslendirmesi eşliğinde sunuldu. Gaziosmanpaşa Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Halil Çal yönetiminde 3 öğrenci ile Zeybek gösterisi sunuldu. Gaziosmanpaşa Ortaokulu 8/G sınıfı öğrencisi Burcu Deniz tarafından Mustafa Kemal’i Düşünüyorum adlı şiir okundu.

 

Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan Tokat Atatürk Evi görüntüleri eşliğinde öğretmenler korosu ve klip gösterisi ile devam eden programda Gaziosmanpaşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Figen Esin Yürüdür yönetiminde 7’den 70’e Atatürk konulu sinevizyon gösterisi sunuldu. Gaziosmanpaşa Ortaokulu 8/E sınıfı öğrencisi Sevdenur Tekköklü tarafından Mustafa Kemaller Tükenmez adlı şiir okunurken Atatürk için yazılmış çocuk şarkıları seslendirildi. Program kapsamında ayrıca Atatürk konulu Resim ve Kitap sergisi de açıldı.

 

         

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Başkan ‘B’ harfine takıldı
Başkan ‘B’ harfine takıldı
Benzinli eylem iki  muhtarı görevden etti
Benzinli eylem iki muhtarı görevden etti