Üst yapı tesisleri ikmal ihalesi yapıldı

Üst yapı tesisleri ikmal ihalesi yapıldı

Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli 16 bin 119 metrekarelik yeni terminal binası ile hizmete girecek Yeni Tokat Havaalanı’nın Üstyapı Tesislerinin ikmal işi ihalesi yapıldı. Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Kısa sürede hizmete açılması için çalışmalar sürüyor” dedi

10 Ocak 2021 - 23:16 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 23:35

Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli 16 bin 119 metrekarelik yeni terminal binası ve 2700 x 45 metrelik pist ve modern havalimanı tesisleriyle hizmet vermesi planlanan Yeni Tokat Havalimanın yapımı devam ediyor. Bu kapsamda 7 Ocak 2021 Cuma günü Üstyapı Tesislerinin ikmal işi ihalesi yapıldı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü sayfasında ihale ilanları bölümünde detay yer aldı.

 

İhalenin yapıldığını duyuran AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Tokat’ımıza ayrı bir vizyon kazandıracak ve şehrimizin gelişmesine yeni bir güç katacak yatırımlarımızdan olan Havalimanı Üstyapı Tesislerinin ikmal işi ihalesi 07.01.2021tarihinde yapılmıştır. Havalimanımızın faaliyete geçmesi için yapılan çalışmaları yakından takip ediyor, en kısa sürede hizmete açılması için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. İlimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”