google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
VALİ BALCI; AMACIMIZ ÜRETİCİMİZİN ZENGİNLEŞMESİ

VALİ BALCI; AMACIMIZ ÜRETİCİMİZİN ZENGİNLEŞMESİ

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliği koordinesinde devam eden projeler kapsamında Kazova bölgesinde çeşitli incelemelerde bulundu.

13 Aralık 2020 - 20:32

250 Bin  Asma Fidanı Çayköy’de Toprakla Buluşacak

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar Kaymakamı Mesut Ateş, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve beraberindeki heyetle gerçekleştirdiği incelemelerinde, Tarım Tokat, Narince Üzüm Bağcılığını Geliştirme Projesi kapsamında, Çayköy’de, asma fidanı dikim hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi..

1000 dekar da, 250 bin bağ fidanının toprakla buluşacağı alanda, dikim hazırlıkları ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarım Tokat, Narince Üzüm Bağcılığını Geliştirme Projemiz ile, çiftçimizin yanındayız. Üretimin artması, çiftçimizin zenginleşmesi  için çalışıyoruz. Çiftçimize, üreticimize desteğimiz tam. Çiftçimizi desteklemekten mutluluk duyuyoruz" dedi.

376 Çiftçiye, 33 Bin Koyun Teslim Edildi

Kazova bölgesine yaptığı ziyaret kapsamında, koyunlarını otlatan çobanla bir süre sohbet eden Vali Balcı,, “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi ile "5 Yılda, 5 Bin Koyun hedefiyle başlattığımız projemiz devam ediyor.  1 yıl ödemesiz, 0 faizli, 7 yıl vadeli projemiz devam ediyor. Bu yıl 100 bin koyun hedefiyle, şu ana kadar 376 çiftçimize, 33 bin koyun dağıttık. Yetiştiricilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

11 İlçeye Çocuk Trafik Eğitim Parkı Kazandırılıyor

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Pazar ilçesine geçerek incelemelerine burada devam etti. incelemeleri kapsamında Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz ile hazırlık çalışmaları devam eden Çocuk Trafik Eğitim Parkı alanını yerinde görerek, bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı,  “Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklarımız, akülü arabalar ile trafik pistinde, kaldırımları, döner-ışıklı ve ışıksız kavşakları, yaya geçitlerini, üst geçitleri, hemzemin geçitleri ve trafik levhalarını öğrenmiş olacaklar. 11 ilçemize de Çocuk Trafik Eğitim Parkı kazandıracağız. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Akyamaç’a Kiraz Paketleme Tesisi ve Soğuk Hava Deposu

Vali Balcı daha sonra Akyamaç Köyünde, Valilik koordinesinde İl Özel İdaresi, OKA ve diğer kaynaklarla kurulacak, Kiraz Paketleme Tesisi ve Soğuk Hava Deposu alanında incelemelerde bulundu. Kısa süren sezonu ile, üreticilerin yeterince ekonomik fayda sağlayamadığı, Tokat kirazı ile ilgili, çözüm yolu olacak, yatırımla ilgili açıklamalar yapan, Vali Dr. Ozan Balcı, “Köylülerimizi ve üreticilerimizi bir araya getirip, kooperatif kurduk. Kuracağımız tesisle köylülerimizin ürettikleri kirazların kalitesi korunarak, daha uzun süre muhafaza edilecek. Amacımız üreticimizin zenginleşmesi. Üreticimize bol ve bereketli kazançlar sağlamasını diliyorum. Akyamaç, Kemalpaşa, Kömeç ve Kocacık köylerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Kaynak: Haber: Serdar Pazarlıoğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ