google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Vali Balcı’dan 19 Mayıs Bayram kutlaması

Vali Balcı'dan 19 Mayıs Bayram kutlaması

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs 2020 - 18:23


Vali Balcı mesajında “19 Mayıs 1919, vatanımızın işgalci kuvvetlerce taksim edildiği bir dönemde, yüzyıllardır hür yaşamış yüce bir millet olarak, kimsenin esareti altında olamayacağımızı, özgür ve bağımsız yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdiğimiz mücadelenin ilk kıvılcımının atıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin yeniden şahlanışının ilk adımıdır. Bu ilk adımda yakılan “İstiklal Meşalesi” Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatana yayılmış, nihayetinde destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.” İfadelerine yer verdi.

CUMHURİYETİN GELİŞMESİ GENÇLERİN ELİNDE
Vali Balcı, “Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı şuurla mücadelesini sürdürmektedir. Sevgili Gençler, Cumhuriyetin, gelişmesi, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması, siz gençlerin idealleri, hedefleri, gayret ve kararlılıkları sayesinde gerçekleşecektir.” Dedi.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR-DAN UZAK DURUN
Gençlerin her türlü kötü alışkanlıktan uzak durarak okumasının ve çalışmasının önemini vurgulayan Balcı, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyetini korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmanın en başta gelen görev ve sorumluluklar arasında yer alması gerektiğini belirtti.
 
ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI ANDI
Vali Balcı, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı ve milleti uğruna canını, gözünü kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, selam sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Diyerek mesajına son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KGK '2021 hedeflerini' belirledi
KGK '2021 hedeflerini' belirledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0