google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Vali Balcı ile Eğitim-Bir-Sen, Tokat’ın eğitim gündemini...

Vali Balcı ile Eğitim-Bir-Sen, Tokat'ın eğitim gündemini konuştu

​​​​​​​Tokat Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı  Şaban Ceylan, Vali Dr. Ozan Balcı’yı ziyaret etti. Ziyarette Tokat’ın eğitim gündemi ele alındı

07 Ocak 2021 - 20:00 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 20:06

Tokat Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı  Şaban Ceylan, Vali Dr. Ozan Balcı’yı ziyaret ederek şehrin eğitim gündemi üzerine paylaşımlarda bulundu. Spor Tokat projesiyle Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Türkiye Fair Play Şeref Diploması ödülü alan Vali Balcı’yı tebrik eden Ceylan, Balcı’nın ‘Ödülü birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız ve Tokat adına aldık’ ifadesinden memnuniyet duyduklarını da ifade etti.

 

Eğitimle ilgili geniş değerlendirme yapıldı

Ziyaret hakkında bilgi veren Şaban Ceylan, “Şehrimizde yürüttüğümüz 2000 lise öğrencisinin gönüllü olarak katıldığı, 200 danışman öğretmenin bilge sıfatıyla öncülük yaptığı ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projemizi pandemiye rağmen sonuçlandırdığımızı, Öğretmen öğrenci tüm katılımcılara Tokat Belediye Başkanımızın hazırladığı hediyelerin bizzat teslim edildiğini ifade ettik. Sayın Valimize verdiği destek için teşekkür ettik. Okullarımızda yapılacak inşaatların durumu; ilimiz okullarının 76 tanesinin yeniden yapılması, 72 tanesinin de güçlendirilmesi süreçleri tam istediğimiz gibi olduğunu ifade eden Sayın Valimizin konuyu ısrarlı bir şekilde takip ettiğini çok kısa bir sürede bitirileceğini ifade etmiştir. Sayın Valimiz Tokat’a üstün donanım ve yapısal boyutu ile TUBİTAK destekli Tokat Belediyesi ile ortaklaşa Bilim Merkezinin inşa edilmesi, Meslek Liselerimize yapılan destekler, yeni açılacak  matbaa bölümü ve donanımı için alınan destek, il Halk Eğitim Merkezinin yeniden yapılması ve ekinde kültür merkezi olarak planladıklarını ifade etti.

Kitap Tokat, Spor Tokat ve Etüd Tokat projelerine yeni dönem için görüşlerimizi ifade ettik.  İlimiz siyasi ve bürokrasi öncülerinin senkronize çalışmalarının sağlanmasının öneminden bahisle, MEB Bakan yardımcımız Mahmut Özer ve Milletvekillerimizin desteklerini ifade ederek aynı kararlılıkla yapılacak işlerin heyecanını yaşadığını ifade etti. İlgili Bakanlıkların, İlimiz bürokrasisinin eğitim yöneticilerinin ve her eğitim çalışanının açık desteği ile gerçekleşen başarılı sonuçlar var. Sayın Valimize Eğitim çalışanlarımızın ödüllendirmesi süreçlerinde ki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettik” diye konuştu.

 

Yüksek Öğretim ve Eğitime Bakış 2020: İzleme ve Değerlendirme Raporu takdim edildi

Şaban Ceylan, “Uzaktan eğitimin verimliliği, öğretmenlerimizin fedakarca yaptığı camdan ama candan uzaktan eğitimler, öğrencinin evine kadar ders ödev içeriklerinin teslim edildiğini ifade ettik. Eğitimin diğer boyutları hakkında gördüğümüz eksiklikleri paylaşarak Yüksek Öğretim ve Eğitime Bakış 2020: İzleme ve Değerlendirme Raporumuz hakkında bilgi vererek raporlarımızı takdim ettik” diye konuştu.  

 

Şaban Ceylan Vali Balcı’nın eğitim camiasının her zaman yanında olduğunu, öğretmenlerle çalışmaktan onur duyduğunu, ‘onlar olmayınca şehrin havası değişiyor, şehir sanki yetim kalıyor, beti benzi soluyor’ diyerek kısa sürede öğrencilerin okullarına ve öğretmenlerine kavuşmasını temenni ettiğini söyledi.  

 

Vali Balcı, Şaban Ceylan’a Yusuf Has Hacib’in Kutadgu Bilig kitabını hediye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA